امام خمینی(ره) به مسایل فکری، سیاسی و اقتصادی اشراف کامل داشتند

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل- علی کاوسی نژاد: هیئتی از علما سنی و شیعه پاکستان برای شرکت در مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) به تران سفر کرده اند و خبرنگار مهر در مورد شخصیت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ایران با حجت الاسلام «شیخ غلام محمد سلیم» مدیر حوزه علمیه «مدرسه المهدی (عج)» کراچی انجام داد.

مدیر حوزه علمیه «مدرسه المهدی (عج)» در مورد نحوه آشنایی خود با اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) گفت: من از زمان کودکی مقلد امام خمینی (ره) بودم و وقتی برای تحصیل به اسلام آباد آمدم. استاد ما یک فرد انقلابی بود و وقتی امام خمینی(ره) در نجف اشرف در تبعید بسر می بردند درباره شخصیت ایشان به ما توضیح می دادند.

وقتی امام خمینی(ره) در فرانسه در تبعید بسر می بردند ما از طریق رسانه ها از ایشان کسب خبر می کردیم. وقتی که «شاپور بختیار»  نخست وزیر وقت ایران دستور داد که با تانک مردم را مورد هدف قرار دهند طلاب دینی شیعه سراسر پاکستان مقابل سفارت ایران در اسلام آباد بر ضد شاپور بختیار و در حمایت از امام خمینی (ره) و مردم ایران شعار سر دادند.

وی در ادامه افزود: من در اوت سال ۱۹۸۰ به ایران آمدم و در حوزه علمیه قم مشغول تحصیل علوم حوزی شدم. با شروع جنگ ایران و عراق ما در نزدیکی پارک «امام صادق (ع)» در قم آموزش نظامی را گذارندم و در لشکر ۳۰ زرهی «علی ابن ابیطالب» در اهواز به مدت یکماه و نیم خدمت کردم و سپس به شیراز رفته و درآنجا نیز مشغول خدمت شدم. بنده یکبار هم در «لشکر ۴۱ ثارالله» در اهواز انجام وظیفه نمودم و برای اولین بار با «سید علی خامنه ای» رهبر معظم انقلاب اسلامی که در آن زمان سمت ریاست جمهوری را به عهده داشتند ملاقات کردم.

این بار که من سعادت حضور در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) را کسب کردم احساس کردم که با وجود گذشت بیست و هفت سال از ارتحال امام خمینی مردم ایران با شور و شوق فراوانی در مراسم شرکت کردند و به ایشان محبت فراونی دارند. 

امام خمینی (ره) یک شخصیت الهی بودند بطور مثال ما شیعیان حضرت علی (ع) را یک رهبر الهی می دانیم و بدین ترتیب امام خمینی نیز یک انسان الهی بودند. 

مدیر حوزه علمیه «مدرسه المهدی (عج)»  در ادامه گفت: خداوند متعال در قرآن می فرماید: مومنینی که از خداوند می ترسند از کسی دیگر نمی ترسند. یکی از خصوصیات بارز امام خمینی این بود که خشیت الهی داشتند و از خداوند متعال ترس داشتند. کسانی که از خداوند می ترسند از کسی دیگری ترسی بدل ندارند.

امام خمینی به قرآن و سنت الهی آگاهی کامل داشتند. ما فقهای زیادی داریم، امام خمینی شخصیتی دینی بود که به تمام امور آگاه بودند. وی به تمام مسایل اسلامی از جمله مسایل فکری، سیاسی، حکومتی و اقتصادی اشراف کامل داشتند.

وی در بخش پایانی صحبت های خود گفت: حضرت علی (ع) می فرمایند که هر جامعه ای به یک رهبر عادل و فاضل نیاز دارد. امام خمینی با انقلاب خود در ایران و حتی در دنیا تغییر بوجود آورد. هیچ فردی در دنیا قادر نیست در مقابل فردی زورگو بایستد و حرف بزند، اما امام خمینی در مردم ایران جرات را بوجود آورد که در مقابل زورگویان و ستمگران بایستند تا جایی که مردم ایران در مقابل آمریکا ایستادند و مرگ بر آمریکا گفتند. به فقرا، تهیدستان و نیازمندان جرات دادند که خود را در جامعه بالا بکشند و در مقابل زورگویان ایستادگی کنند.

من برای شما مثالی می زنم؛ در پاکستان وقتی اوضاع سیاسی و اقتصادی خراب می شود هر مسلمانی در پاکستان اعم از شیعه، سنی، این عبارت را بر زبان خواهد آورد که ما به رهبری مانند امام خمینی نیازمند هستیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام خمینی(ره) به مسایل فکری، سیاسی و اقتصادی اشراف کامل داشتند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات