چرا ایران‌ خودرو مقابل رنو کوتاه آمد؟

هفته نامه تجارت فردا در گفت و گو با پیمان کارگر، معاون خاورمیانه رنو و مدیر رنو در ایران به این پرسش پاسخ داده که چگونه ایران‌خودرو و سایپا از شرط خود برای رنو کوتاه آمدند؟

پیمان کارگر، معاون خاورمیانه رنو و مدیر رنو در ایران در پاسخ به اینکه چگونه ایران‌خودرو و سایپا بالاخره موافقت کردند که رنو هم با سایپا کار کند و هم با ایران‌خودرو؟ گفته است: این موضوع حل شد چون ما نمی‌خواستیم تنها با یک خودروساز ایرانی کار کنیم و موضوع دیگر این است که خود آنها هم با چندین شریک مختلف همزمان کار می‌کنند.

وی اضافه کرد: با هر دو شرکت تفاهمنامه همکاری امضا کرده‌ایم و هم‌اکنون در حال کار بر روی جزییات قرار‌داد هستیم.

کارگر تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی جدید رنو، نوع همکاری ما با ایران‌خودرو و سایپا تغییر می‌کند. ما دو سرمایه‌گذاری مشترک جداگانه را با ایران‌خودرو و سایپا شکل خواهیم داد، یک جوینت‌ونچر با ایران‌خودرو و یک جوینت‌ونچر با سایپا. تا آنجا که مشخص شده رنو بن رو را در اختیار خواهد گرفت. سهم رنو برای خرید و اداره این شرکت ۶۰ تا ۸۰ درصد است.

وی همچنین بیان کرد: ما به گونه‌ای هم در ایران‌خودرو و سایپا کار خواهیم کرد که سهام مدیریتی داشته باشیم. در سایپا سهم ۶۰ درصد با رنو و ۴۰ درصد با سایپا خواهد بود. در ایران‌خودرو هم روش همکاری مشابه است. با این روش مدیریت فروش، خدمات پس از فروش و تولید با ما خواهد بود، این‌گونه مطمئن می‌شویم که می‌توانیم به مشتریان به بهترین روش خدمات بدهیم تا از ما راضی باشند و کیفیت را در بهترین شکل حفظ کنیم. البته هنوز در حال کار بر روی جزییات قرارداد هستیم.

کارگر متذکر شد: درباره ایران‌خودرو هم فعلاً در حال مذاکره برای انتخاب سایت تولیدی در این شرکت هستیم و باید ببینیم کدام یک از سایت‌های این شرکت به رنو واگذار خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چرا ایران‌ خودرو مقابل رنو کوتاه آمد؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات