نقض حریم خصوصی توسط اندروید به گزارش جهان به نقل از باشگاه خبرنگاران، به‌تازگی در استرالیا گزارشی دربارۀ اپلیکیشن‌ها منتشر شده که نگرانی‌هایی را در پی داشته است. بر اساس این گزارش، برخی اپلیکیشن‌ها به هنگام نصب روی دستگاه از کاربر اجازه نمی‌گیرند و به‌ راحتی به بخش‌های مختلف تلفنشان دسترسی می‌یابند.
 
طبق این گزارش 16 درصد از 88 اپلیکیشنی که مورد بررسی قرار گرفتند به اطلاعات محرمانۀ کاربران دسترسی دارند. یکی از کارشناسان این مرکز معتقد است مکالماتی که کاربر دریافت می‌کند هم شامل این موضوع می‌شود. یکی از کاربران می‌گوید «ما این اپلیکیشن‌ها را از برندهای معروف تهیه می‌کنیم و وقتی فهمیدیم که بدون اجازه به اطلاعات شخصی ما راه می‌یابند بسیار تعجب کردیم».  
 
حالا اگر کاربران بفهمند چه تعداد از این اپلیکیشن‌ها قبل از ورود به سیستم اطلاعاتشان را می‌خوانند بیشتر تعجب خواهند کرد. طبق این گزارش 96 درصد اپلیکیشن‌ها قبل از ورود به سیستم؛ اطلاعات کاربر را به داخل یا خارج دستگاه منتقل می‌کنند. به علاوه 6 درصد اپلیکیشن‌ها با اجازۀ کاربر و 33 درصد قبل از ورود به سیستم به میکروفن دسترسی دارند، 40 درصد نیز با اجازۀ کاربر و 3 درصد بدون اجازه و پیش از ورود به سیستم به قسمت دوربین دسترسی پیدا می‌کنند.  
 
این موضوع مطمئناً چهرۀ برندهای معروف را خدشه‌دار می‌کند و کوتاهی دولت را در نظارت بر این اقدامات غیرقانونی نشان می‌دهد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نقض حریم خصوصی توسط اندروید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات