شیعه امیرالمومنین(ع) تن زن و بچه را نمی‌لرزاند

به گزارش «شيعه نيوز»، حجت‌الاسلام والمسلمین مناقبی، استاد حوزه علمیه در مراسم ختم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین مرتضوی، استاد سطوح عالی حوزه علمیه که، 15 خردادماه در مسجد فخرالدوله تهران برگزار شد، گفت: قرآن که نور است برای عده ای خسران می باشد؛ زیرا به دنبال استفاده معنوی از آن نیستند.
 

خسارت، پیامد دوری از عالم است

وی افزود: برای بهره مندی از نور قرآن باید با چراغ عالم ربانی در مسیر نور گام برداشت وگرنه جز خسارت و گمراهی، پیامدی در پی ندارد.

 خطیب اهل بیت (علیهم السلام) تصریح کرد: تکفیری‌ها و داعشی‌ها شعار الله اکبر سر می‌دهند و مدعی پیروی راستین از قرآن هستند، اما به دلیل جهل و برداشت نادرست، بزرگترین خیانت‌ها را به قرآن و رسول الله (صلی الله علیه وآله) می‌کنند.
 
بهره مندی از نور به ظرفیت انسان وابسته است

وی اضافه کرد: خداوند، نور است اما اگر نخواهد کسی نمی‌تواند از وجود مقدسش خوشه چینی کند؛ بنابراین، میزان بهره مندی از نور الهی به ظرفیت انسان‌ها وابسته است.

 حجت‌الاسلام والمسلمین مناقبی ادامه داد: تشنگان گمراه، آبی را می‌جویند که نهایتش، سراب است زیرا دنبال باطل و ظلمات می‌روند.


شیعه امیرالمومنین، تن زن و بچه را نمی‌لرزاند

وی با انتقاد از شیعیانی که تنها در نام، شیعه امیرالمومنین علی (علیه السلام) هستند، گفت: نمی توان علی علی گفت اما تن زن و بچه را لرزاند.

 استاد حوزه ابراز کرد: امام علی (علیه السلام) فارغ از شخصیت عظیم خود در دل شب برای تسکین کودکی یتیم، مرکب او می‌شود. جورج جرداق مسیحی در وصف حضرت امیر (علیه السلام)‌می نویسد: «من علی (علیه السلام) را می‌ستایم زیرا در اوج شخصیت معنوی و علمی و مراتب عالی جهاد، در برابر بچه ای یتیم، تواضع می‌کند».

 شیعه علی (علیه السلام) ترس ایجاد نمی‌کند

وی با انتقاد از کسانی که خود را شیعه امیرالمومنین (علیه السلام) می نامند اما نان در خون یک ملت می‌زنند و می خورند، اضافه کرد: کسی که مردم با تماشایش دچار ترس می شوند، شیعه نیست.


حجت الاسلام والمسلمین مناقبی گفت: شیعه علی (علیه السلام) مدام در تکاپوی تحصیل مال دنیا و قدرت نیست؛ بلکه همیشه به یاد خدا و قیامت است.

 
علی (علیه السلام) فراتر از بشر است

وی افزود: علی (علیه السلام) فراتر از بشر است اما می توان راه حضرت را پیمود و به صفاتشان نزدیک شد.

 خطیب اهل بیت (علیهم السلام) با بیان اینکه ائمه (علیهم السلام) حتی لحظه ای از یاد خدا باز نمی‌ماندند، گفت: خداوند هر گونه عمل ناقص شیعه واقعی امیرالمومنین (علیه السلام) را می پذیرد و بر نیکی هایش می افزاید؛ البته شرط این پذیرش، شیعه واقعی بودن است.

 شیعه واقعی هیچ گاه خدا را فراموش نمی کند

وی در پایان خاطرنشان کرد: شیعه واقعی در کنار کسب مال و ثروت در حد عرف دنیا، هیچ گاه خدا را فراموش نمی‌کند.


انتهای پیام/654

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شیعه امیرالمومنین(ع) تن زن و بچه را نمی‌لرزاند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات