طیب نیا برای ارائه توضیحاتی در مورد وضعیت اقتصادی کشور به مجلس می آید

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس این مطلب را در پاسخ به تذکر آیین نامه ای محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان بیان کرد.
نماینده مردم کرمان در مجلس در تذکری گفت: امروز قرار است مرکز پژوهش های مجلس درمورد برنامه ششم توسعه توضیحاتی ارائه کند ولی بهتر آن بود که دولت قبل از ارائه آن، گزارشی در مورد چارچوب برنامه ششم ارائه می کرد تا مرکز پژوهش ها نیز متناسب با آن توضیحاتی را به نمایندگان بدهد.
وی با تاکید بر این که اولویت مجلس دهم، برنامه ششم توسعه است، گفت: به نظر می رسد پایه و اساس گزارش امروز مرکز پژوهش های مجلس نیز برطبق همین برنامه ششم باشد بنابراین درخواست داریم تا از وزیر اقتصاد دعوت شود توضیحاتی در این زمینه ارائه کنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به این تذکر اظهارداشت:‌ امروز قرار نیست از سوی مرکز پژوهش ها در مورد برنامه ششم توضیحاتی ارائه شود بلکه این گزارش در مورد وضعیت اقتصادی کشور است؛ ضمن آنکه به زودی از وزیر اقتصاد نیز دعوت خواهیم کرد تا در این زمینه توضیحاتی دهد.

**هیچ اشاره ای به اقتصاد مقاومتی درگزارش مرکز پژوهش ها نیست

شهباز حسن‌پور نماینده سیرجان در مجلس شورای اسلامی در تذکری مبنی بر قرائت گزارش مرکز پژوهش های مجلس درمورد وضعیت کشور در آستانه تدوین برنامه پنجساله ششم توسعه، گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، حتی اگر بحثی درخصوص مسائل خارج از کشور در جامعه مطرح شود، باید براساس رویکرد اقتصاد مقاومتی باشد؛ اما در گزارشی که مرکز پ‍ژوهش های مجلس خواهان ارائه آن است، هیچگونه اشاره‌ای به اقتصاد مقاومتی نشده است.
وی افزود: در این گزارش که مکتوب آن در اختیار نمایندگان قرار گرفته، اشاره‌ای به اقتصاد مقاومتی نشده است.
علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: مسئولان مرکز پژوهش‌های مجلس در حال حاضر صرفا گزارشی از شرایط و وضعیت اقتصادی کشور ارائه خواهند داد،ولی گزارشی در مورد برنامه ششم توسعه ارائه نمی کنند.

سیام**9121 ** 1336

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طیب نیا برای ارائه توضیحاتی در مورد وضعیت اقتصادی کشور به مجلس می آید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات