خودکفایی 100 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد

محمد امید معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به خودکفا شدن ۱۰۰ هزار خانواده تحت پوشش این کمیته گفت: اگر این خودکفایی انجام نمی‌گرفت، سالانه می‌بایست بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان، به عنوان مستمری به این خانواده‌ها پرداخت می‌شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد امید با تاکید بر اینکه توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) یکی از رسالت‌های مهم این کمیته است، با ارائه آمار خانواده‌های خودکفا شده کمیته امداد اظهار کرد: تا امروز بیش از 100 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) به خودکفایی رسیده‌اند که اگر این خودکفایی انجام نمی‌گرفت، سالانه می‌بایست بالغ بر 80 میلیارد تومان، به عنوان مستمری به این خانواده‌ها پرداخت می‌شد.

وی با اشاره به توانمندی‌های خانوارهای تحت پوشش گفت: آمارهای به دست آمده در طرح‌های استعدادسنجی نشان می‌دهد که 50 درصد جمعیت 18 تا 60 سال تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، توانمندی انجام کار و اشتغال را دارند که این تعداد، یک میلیون نفر را شامل می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی افزود: در حال حاضر 400 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد آموزش‌های مهارتی را دیده و آماده ورود به بازار کار هستند و این در حالی است که 140 هزار پرونده نیز در بانک‌های عامل تشکیل شده و در لیست دریافت تسهیلات بانکی اشتغال قرار دارند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خودکفایی 100 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات