بیانیه آیت الله مکارم شیرازی درباره حوادث پاکستان

در این بیانیه که نسخه ای از آن روز یکشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت آمده است: اخبار ناگوار و بسیار تاسف باری این روزها از پاکستان به گوش می رسد؛ شیعیان در مناطق مختلف مورد اذیت و آزار قرار گرفته و حتی گاه نیروی انتظامی به مجالس آنها حمله ور شده و به آنها آسیب رسانده است و نیز گفته می شود از سوی دولت و نهادهای وابسته به دولت دست به اشغال اراضی متعلق به شیعیان زده اند که مجامع جهانی باید به این فاجعه رسیدگی کند و برای پایان دادن به آن اقدام سریع کند.
این حرکت جدید ضد شیعه در پاکستان سبب شده که گروه زیادی از شیعیان دست به اعتصاب غذا بزنند و حال بعضی از آنها گفته می شود وخیم است.
این حرکت جدید در پاکستان بسیار حیرت انگیز است به خصوص از سوی عوامل دولت، ما سعی داریم بهترین روابط دوستانه و برادرانه را با دولت و ملت پاکستان داشته باشیم اما این کارها که از سوی تکفیری ها و عوامل وهابی دنبال می شود برای شیعیان جهان به خصوص شیعیان ایران قابل تحمل نیست.
علامه «راجا ناصر عباس جعفری» دبیرکل حزب سیاسی- مذهبی « مجلس وحدت مسلمین » پاکستان وابسته به شیعیان این کشور در اعتراض به کشته شدن تعدادی از شیعیان پاکستان در شهرهای کراچی و پاراچنار، از ماه گذشته دست به اعتصاب غذا زده است.
وی گفته است که تا زمان واکنش جدی دولت به حوادث اخیر تروریستی و کشتار شیعیان و پذیرفته شدن خواسته های شیعیان برای شناسایی و مجازات عوامل اقدامات تروریستی اخیر، دست از اعتصاب غذا برنمی دارد.
همزمان با تحصن شیعیان در پایتخت، دیگر شهرهای مهم پاکستان از جمله لاهور، کراچی، مولتان، پیشاور و برخی از شهرستان های ایالت پنجاب نیز شاهد تجمع گروه های سیاسی،مذهبی و اجتماعی با حضور جامعه شیعیان است. در این بین احزاب سیاسی و مذهبی اهل تسنن پاکستان به ویژه شورای اتحاد سنی و حزب جمعیت علمای پاکستان برای همبستگی به شیعیان این کشور به محل تجمع آنان رفته و ترور اخیر شیعیان پاکستانی و همچنین عملکرد بی نتیجه دولت برای شناسایی و بازداشت عوامل این اقدامات را به شدت محکوم کردند.
اقدام مناسب برای جلوگیری از کشتار شیعیان پاکستان در نقاط مختلف کشور، برداشتن محدودیت های مجالس عزاداری شیعیان در ایالت پنجاب، تشکیل کمیته تحقیقاتی برای کشتار اخیر شیعیان پاراچنار بدست نیروی انتظامی، ارجاع پرونده تمام کشتارهای شیعیان مانند سانحه شکار پور، جیکب آباد و غیره به داد گاه نظامی و اقدامات موثر دولت ایالت خیبر پختونخوا علیه کشتار اخیر شیعیان، از جمله خواسته های حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان در اعتراض به کشتار شیعیان، اعلام شده است.
1175 /

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیانیه آیت الله مکارم شیرازی درباره حوادث پاکستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات