بازسازی فسیل کشف شده فیل «ماموت» در اردبيل

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل؛ كريم حاجی زاده با تاكيد به اينكه اين اكتشاف يكی از مهمترين و قابل توجه ترين اكتشافات باستان شناسی استان اردبيل است، افزود: به دليل اقليم اردبيل گمان نمی رفت گونه های فيل در اين منطقه سكونت داشته باشد.

وی با تاكيد به اينكه ماموت كشف شده مجزا از ماموت های قطب است، گفت: هر چند در ابتدا تصور بر اين بود اين فسيل متعلق به فيل جنگ های ايران و روم است اما قدمت آن بعد از مطالعات به مراتب قديمی تر تشخيص داده شد.

مدير كل ميراث فرهنگی استان به ارسال اين فسيل به دانشگاه های تهران و زنجان جهت مطالعه اشاره و تصريح كرد: بعد از مطالعات انجام شده فسيل تحويل موزه تاريخ طبيعی اردبيل شده است.

حاجی زاده افزود: در دنيا با يك چهارم ميزان اين فسيل بازسازی اسكلت انجام می شود و اكتشافات فسيل ماموت اردبيل به حدی است كه می تواند پايه بازسازی را تامين كند.

وی گفت: بخشی از اسكلت توسط فسيل و بخشی با مواد پليمری اجرا می شود و بعد از تكميل در معرض بازديد عموم قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ع

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازسازی فسیل کشف شده فیل «ماموت» در اردبيل» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات