فضاپیمای ناسا در مرز گرانشی خورشید و مشتری قرار گرفت -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

,اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,[categoriy]

فضاپیمای ناسا در مرز گرانشی خورشید و مشتری قرار گرفت

اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز

آکاایران: فضاپیمای ناسا در مرز گرانشی خورشید و مشتری قرار گرفت

آکاایران فضاپیمای جونو ناسا از زمان پرتاب در سال 2011 و حین حرکت در منظومه شمسی در معرض سه نیروی کششی از سوی زمین، خورشید و مشتری قرار داشته که اکنون به سومین منطقه کشاکش یعنی مشتری وارد شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از ناسا، گاهی فاصله زمین به این فضاپیما کم بود و آن را در گرانش خود اسیر می کرد و گاهی نیز این خورشید بود که بیشترین نفوذ را بر روی مسیر جونو داشت.
اکنون به نظر می رسد که سیاره مشتری در جایگاه محرک گرانشی قرار گرفته و فضاپیما را به سوی خود می کشد.
به گزارش آکاایران به گفته محققان، جونو در حال حاضر در مرز خورشید و مشتری قرار داشته و بزودی گرانش این سیاره بر روی فضاپیما غلبه خواهد کرد زیرا آثار مختل کننده سایر اجسام سماوی بر روی آن کاهش یافته است.
فضاپیمای جونو در اوت 2011 به فضا پرتاب شد و در روز چهارم ژوئیه (14 تیر) یک مانور الحاق را در مدار مشتری انجام خواهد داد که شامل احتراق 35 دقیقه ای موتور اصلی فضاپیما است و سرعت آن را حدود 542 متر بر ثانیه تغییر خواهد داد.
جونو به محض قرار گرفتن در مدار 37 بار دور منظومه مشتری در ارتفاع 5000 کیلومتری آن گردش خواهد کرد. این فضاپیما طی پرواز خود، زیر پوشش ابری تیره مشتری را برای دستیابی به درک بهتر در مورد منشا، ساختار، جو و مغناطوسفر سیاره بررسی خواهد کرد.
نام این فضاپیما از افسانه های یونانی و روم آمده است. رب النوع افسانه ای ژوپیتر یک چادر ابری در اطرافش کشیده بود تا خود را پنهان کند و همسرش، جونو می توانست به درون ابرها نفوذ کرده و ماهیت واقعی ژوپیتر را آشکار کند.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فضاپیمای ناسا در مرز گرانشی خورشید و مشتری قرار گرفت -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات