روحانیون در ماه رمضان اقتصاد مقاومتی را تبیین می کنند

حجت الاسلام علی دشتکی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظها کرد: با توجه به نامگذاری امسال از سوی رهبری فرزانه انقلاب به اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل ، و تاکید معظم له به مباحث اقتصادی ، تبیین این پیام بویژه در ماه مبارک رمضان از اولویت های محوری سازمان تبلیغات اسلامی است.
وی بیان کرد: تبیین اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل بر محوریت قرآن و عترت در دستور کار سازمان تبلیغات اسلامی این استان است.
وی افزود: همچنین جایگاه و اهمیت اقتصاد مقاومتی در تحقق سبک زندگی اسلامی از دیگاه مقام معظم رهبری، اهمیت مسئولیت پذیری جمعی برای تحقق اهداف پیام نوروزی معظم له و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بر اساس مفاهیم بلند انقلاب آموزهها و ارزشهای دینی در برنامه های تبلیغی مبلغان قرار دارد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان اضافه کرد: درست و بهینه مصرف کردن منابع و امکانات موجود و پرهیز از اسراف می تواند راهکار مناسبی برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی باشد.
وی با ذکر اینکه یکی از اهداف آفرینش جهان عبادت است گفت: بهترین فصل عبادت ماههای رجب، شعبان و رمضان بوده و دو ماه رجب و شعبان مقدمه ای برای ورد به ماه مبارک رمضان است.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی همدان افزود: اوج بندگی، ارتباط با خدا، خودسازی و تقرب در ماه رمضان اتفاق می افتد و این ماه فرصت مغتنمی برای خودسازی ، خودشناسی و خداشناسی است.
حجت الاسلام دشتکی اضافه کرد: بر این اساس سازمان تبلیغات اسلامی با برنامه ریزی های صورت گرفته در تلاش است که از فضیلت ماه مبارک رمضان بهترین بهره را ببرد.
وی گفت: شبکه تبلیغ مبلغان و مساجد از ظرفیتهای تبلیغات اسلامی به شمار می رود که با کنار هم قرار دادن این فرصتها می توان در زمینه تعمیق باورهای دینی تلاش کرد.
وی افزود: برای اینکه برنامه ها بصورت نظام مند و هدفدار پیش برود اولویت های تبلیغی ماه مبارک رمضان طراحی شدند که یکی از برنامه های اصلی این ماه تفسیر قران و عترت محوری است.
وی اقتصاد مقامتی ، سبک زندگی اسلامی، آسیب های اجتماعی و جوانان را نیز از دیگر اولویتهای تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی همدان در ماه مبارک رمضان برشمرد.
وی با ذکر اینکه مبلغان نسبت به اولویتهای اصلی تبلیغی توجیه و اگاهی کامل دارند گفت: یک هزار و 500 مبلغ و مبلغه در ماه رمضان در نقاط مختلف استان اقدام به انجام فعالیتهای تبلیغی می کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان تاکید کرد: در زمینه اعزام مبلغ و تبلیغ شعائر دینی درصددیم پوشش تبلیغی را به بیش از 95 درصد برسانیم.
حجت الاسلام دشتکی افزود: این استان دارای یک هزار و 800 مسجد است کهیک هزار و 500 مبلغ در این مساجد اقدام به تبلیغ کرده و برخی از روحانیون در چند مسجد حضور می یابند.
وی فعالیتهای قرانی شامل جزء و جمع خوانی و تفسیر قران به بهره گیری از اساتید شاخص ملی در بحث تفسیر، روخوانی و روان خوانی و اجرای برنامه جهادگران قرآنی را از برنامه های ماه مبارک رمضان امسال برشمرد.
وی اضافه کرد: محافل انس با قرآن در مرکز شهرستان و بخش برگزار همچنین محافل و منابر متعالی به صورت ویژه در شهر همدان با حضور اساتید در 40 مسجد برگزار می شود.
7526/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روحانیون در ماه رمضان اقتصاد مقاومتی را تبیین می کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات