استقبال از بخش فیلمنامه نویسی جشنواره مقاومت

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی جشنواره فیلم مقاومت، بخش فیلمنامه جشنواره مقاومت که پس از وقفه‌ای چندساله دوباره به ساختار مسابقات جشنواره اضافه شده، در قالب دو بخش طراحی شده است.
بنابر این گزارش، بخش 'طرح فیلمنامه سینمایی' و 'خلاصه فیلمنامه کوتاه داستانی' با محوریت تهیه طرح‌های اقتباسی از موقعیت‌های نمایشی کتاب‌هایی که مقام معظم رهبری بر آنها تقریظ نموده‌اند، طراحی و تعریف شده که برغم نگاه موضوعی و اقتباسی از کتاب‌های مورد اشاره با مشارکت گسترده سینماگران و فیلمنامه‌نویسان کشور روبرو شد.
با جمع‌بندی عناوین فیلمنامه رسیده از سراسر کشور در مجموع 225 عنوان فیلمنامه در دبیرخانه جشنواره به ثبت رسیده است که از این رقم، بیش از 60 درصد فیلمنامه‌های سینمایی است.
همچنین 46 عنوان فیلمنامه غیراقتباسی هم از سوی فیلمنامه‌نویسان کشور برای دبیرخانه رسیده است که با توجه به لزوم اقتباس آثار از میان 39 کتاب اعلام شده از سوی جشنواره و انطباق نداشتن این آثار با مقررات جشنواره، وارد چرخه مسابقه نخواهند شد.
جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به منظور ارتقاء سطح کیفی فیلمنامه نویسی، ایجاد انگیزه و اشتیاق جهت نگارش فیلمنامه های ارزشمند و همچنین شناسایی استعداد های نو، این بخش را پیش‌بینی کرده است.
در فراخوان این بخش جشنواره عنوان شده بود که علاوه بر جوایز پیش‌بینی شده به تمامی طرح های سینمایی که به بخش مسابقه راه پیدا کنند، مبلغ 10 میلیون ریال و به همه فیلم‌های کوتاه که به بخش مسابقه راه پیدا کنند، مبلغ 5 میلیون ریال اهداء خواهد شد.
انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از میان خلاصه فیلمنامه‌های برگزیده، بر اساس اولویت فیلمنامه مورد نظر خود را انتخاب و با نویسنده آن برای نگارش وارد مذاکره خواهد شد.
فراهنگ**9246**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استقبال از بخش فیلمنامه نویسی جشنواره مقاومت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات