فراخوان سیزدهمین جشنواره نقد کتاب منتشر شد

به گزارش خبرنگار حوزه کتاب و ادبیات ایرنا، سیزدهمین دوره جشنواره نقد کتاب با انتشار فراخوانی از همه نویسندگان، مدیران مسئول مطبوعات و نشریات داخلی دعوت کرده مقالاتی را که نخستین ‌بار در حوزه نقد کتاب در سال 1394 منتشر کرده‌اند، حداکثر تا 30 خرداد ماه به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند.
دبیرخانه جشنواره نقد کتاب در تهران، خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفرجنوبی، کوچه خواجه‌نصیر، شماره 2، طبقه دوم واقع شده است.
علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی الکترونیکی www.naghdeketab.ir مراجعه کنند یا با شماره 66415255 تماس بگیرند.

** کتاب «وحشی» ویژه کودکان منتشر شد
کتاب «وحشی» ویژه گروه سنی کودکان توسط نشر آفرینگان وارد بازار شد.
کتاب «وحشی» نوشته دیوید آلموند و تصویرگری دیو مک‌کین با ترجمه نسرین وکیلی است.
داستان تخیلی این کتاب درباره یک بچه وحشی است که در خرابه‌های کلیسایی قدیمی در دل جنگل برجس وودز زندگی می‌کند تا اینکه بچه‌ وحشی جان می‌گیرد و وارد دنیای واقعی می‌شود.
آلموند در ابتدای کتاب می‌نویسد: من این داستان را بلافاصله پس از مرگ پدرم نوشتم. در مدرسه خانمِ مشاوری بود به نام مولوی که مدام مرا از کلاس بیرون می‌کشید و از من می‌خواست افکار و احساساتم را بنویسم.
او می‌گفت هدفش از این کار این است که من دردهایم را بشناسم و در زندگی‌ام همیشه پیشرفت کنم، مدتی سعی‌ام را کردم اما کم‌کم خواسته‌اش به نظرم احمقانه آمد و همین باعث شد که حس بدتری پیدا کنم. برای همین یک روز همه چیزهایی را که در مورد خودم نوشته بودم پاره کردم و در دفتر یادداشت کهنه‌ای شروع به نوشتن داستان وحشی کردم... .
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: آن روز حس می‌کردم خودم درست درون داستان وحشی هستم، همانطور که وحشی درست درون من زندگی می‌کرد. اصلا حواسم به درس نبود. وانمود می‌کردم به درس گوش می‌دهم، وانمود می‌کردم دارم کارم را انجام می‌‌دهم اما به محض این‌ه چشمم را می‌بستم، سر از جنگل برجس وودز در می‌آوردم و او هم با من بود. انتهای غار او، کنار آتش بودم، از یک قوطی حلبی با سروصدا آب می‌خوردم و توت و ریشه‌های خوراکی می‌جویدم.
به زبان انگلیسی نوشتن برایم راحت بود برای اینکه سرکلاس مجبور بودیم داستان بنویسیم. بنابراین شروع کردم به نوشتن داستان وحشی، تند و تند و بدخط می‌نوشتم و صفحه‌ها در دفترم شکل داستان به خود می‌گرفت، هرچند که خطم خرچنگ قورباغه‌ای بود و نقاشی‌هایم هم در هم و برهم. شاید همه اینها فقط گند زدن به دفتر بود اما گندی بود که برای من معنی داشت، گندی که روی صفحه و در ذهن من مثل دنیای واقعی روشن و واضح بود... .

** «قرنفل» وارد بازار نشر شد
سومین مجموعه شعر اقبال پروازی با عنوان «قرنفل» از سوی انتشارات بوتیمار راهی بازار نشر شد.
این کتاب از ۲۵ شعر شامل سوی اتفاق، خطاب هاتف غیب، ملولی ۱ ، روح القدس، ملولی ۲، مشتاقی ۱، مشتاقی ۲، در بوم و بری پژمریده، من زندگی از مرگ‌های خویش می‌گیرم، دل من!، ملولی ۳، مشتاقی ۳، ملولی ۴، مرگی که زندگی در من دارد، مشتاقی ۴، مشتاقی ۵، رستخیز، از مرگ به سوی زندگی، سلک شب و شوریدگی تشکیل شده است.
فراهنگ ** 9022 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فراخوان سیزدهمین جشنواره نقد کتاب منتشر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات