مفتی کل سوریه: کشورهای غربی بیت لحم را به مسیحیان بازگردانند

به گزارش ایرنا، احمد بدرالدین حسون در همایش 'پیام سراسقف عربی - مسیحی به برادران مسلمان خود در سراسر جهان' افزود: سران کشورهای غربی که ادعای حمایت از مسیحیان را دارند از خود سوال کنند که جمعیت مسیحیان که در سال 1967در بیت لحم 62 هزار نفر بود، چرا اکنون به هفت هزار نفر رسیده است.
وی تصریح کرد: سوریه در بازگرداندن امنیت و ثبات به لبنان و جلوگیری از آوارگی و مهاجرت مردم آن مشارکت کرد و این همان سوریه ای است که قبر حضرت یحیی(ع) در مسجد اموی دمشق قرار دارد.
حسون اضافه کرد: سوری ها نیاز ندارند که کسی به آن ها یادآوری کند که یک خانواده هستند و نیازمند گفت وگوی اسلامی - مسیحی هستند، زیرا آن ها ایمان دارند که باهم برادرند و هیچ کسی نمی تواند آن ها را از هم جدا کند.
وزیر اوقاف سوریه نیز در این همایش گفت: سوریه با دیگر کشورهای عربی متفاوت است زیرا سوریه مهد مسیحیت است و مسجد و کلیسا در کنار هم هستند.
محمد عبدالستار السید افزود: لائیک بودن سوریه به معنای حذف اسلام نیست، بلکه به معنای سیاسی نکردن دین است.
وی اضافه کرد: ما به عنوان یک خانواده شامل همه اعضای مسلمان و مسیحی آن در کنار هم زندگی می کنیم.
السید اظهار داشت: باید میان اسلام حقیقی و صحیح با اسلام وهابی تندرو تفاوت بگذاریم.
مشاور سیاسی و رسانه ای رییس جمهوری سوریه نیز طی سخنانی در این همایش گفت: سوریه می تواند به عنوان الگوی وحدت پیروان ادیان آسمانی مانند اسلام و مسیحیت قرار بگیرد.
خانم بثینه شعبان اضافه کرد: ما اکنون در برابر واقعیتی تحریف شده قرار داریم که دشمنان می خواهند از آن برای برهم زدن وحدت ملت سوریه استفاده کنند.
وی بیان داشت: باید برای مبارزه با این توطئه بر وحدت خود تاکید کنیم.
شعبان افزود: ملت سوریه از مسلمان و مسیحی، خود را اعضای یک خانواده می داند و در برابر آنچه تروریست ها به نام اسلام و با هدف متفرق کردن مسلمانان و مسیحیان و خدشه دار کردن چهره اسلام انجام می دهند، با هم متحد هستند.
خاورم/6116/ 1275

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مفتی کل سوریه: کشورهای غربی بیت لحم را به مسیحیان بازگردانند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات