ورزش‌های استقامتی آسیبی به قلب نمی‌رسانند


پزشکان ورزشی هیچ شواهدی پیدا نکرده‌اند که نشان دهد انجام طولانی مدت ورزش‌های استقامتی باعث آسیب رسیدن به قلب ورزشکاران می‌شود.
به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از سایت MNT، در سال 2012 محققان بلژیکی مطالعاتی را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد انجام مداوم ورزش استقامتی باعث بزرگ شدن بطن راست قلب می‌شود و این مساله ممکن است باعث بیماری‌های قلبی و حمله قلبی شود.
این مساله باعث شد که بررسی‌های زیادی در این باره صورت گیرد. مطالعات اخیر نشان داده است که انجام طولانی مدت ورزش استقامتی بر بطن راست تاثیر ندارد.
بررسی‌ها نشان داده است که بزرگتر شدن قلب ورزشکاران واکنش سالم به انجام مرتب ورزش استقامتی است.
در این مطالعات 33 ورزشکار حر‌فه‌ای المپیکی که ورزش سخت انجام می دادند مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد که قلب آنها بزرگتر و سالم تر از غیر ورزشکاران است، اما هیچ مشکل قلبی برای آنها به وجود نیامده است.
انتها‌ی‌ پیا‌م

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ورزش‌های استقامتی آسیبی به قلب نمی‌رسانند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات