کاپیتان تیم هندبال بانوان: اتفاقات تیم ملی بر روی قراردادها تاثیرگذار بود


نجمه مرادی مدعی است که تغییرات رخ داده در تیم ملی بر روی قرارداد های مالی بازیکنان تاثیرگذار بوده است.
کاپیتان سالهای اخیر تیم ملی هندبال بانوان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تغییرات به وجود آمده در تیم ملی تصریح داشت: بازیکنان ملی بزرگسال به طور ناگهانی به دلیل استعداد یابی، به یک باره از تیم کنار گذاشته شدند و این موضوع در قرارداد های مالی آنها تاثیرگذار بود چرا که باشگاهها قرارداد مالی را تغییر دادند.
مرادی در ادامه با بیان اینکه او را به تیم ملی دعوت کردند افزود: من بنابر دلایلی تیم ملی را همراهی نکردم، منتظر بودم سایر هم تیمی های من به تیم دعوت شوند چرا که آنها هنوز توانایی بازی کردن در تیم ملی را داشتند ولی برخلاف شایستگی هایی که داشتند به تیم ملی دعوت نشدند و این کار بسیار غیر حرفه ای بود و درست نبود که من به تیم ملی بروم. درست مانند این اتفاق، امسال برای تیم ملی مردان رخ داد.
او در ادامه تیم زنان را متاثر از مردان دانست و اظهار داشت: اگر قرار بر این باشد که حمایتی از بانوان صورت گیرد تا پیشرفتی حاصل شود در ابتدا باید از تیم مردان حمایت شود. اگر در بخش مردان مشکل اسپانسر داریم این مشکل در بانوان دو برابر است و این خیلی طبیعی است چرا که فدراسیون اگر در جذب اسپانسر برای مردان با مشکل مواجه باشد، وضعیت بانوان حتما بدتر خواهد بود. واقعیت تلخی که وجود دارد این است که زنان در کنار مردان حرکت نمی کنند و همیشه یک گام عقب تر هستند. زمانی که مردان پیشرفت کنند به طبع زنان نیز پیشرفت خواهند داشت. اگر در بخش مردان بازیکنان نادیده گرفته شوند ضرر آن به بانوان نیز می رسد.
وی در خصوص اینکه چرا هر سال نزدیک به مسابقات مهم در مورد تشکیل تیم بانوان تصمیم گیری می شود، تصریح داشت: این بحث کلیشه ای و سال هاست که تکرار می شود و هیچ زمان هیچ کس توجهی به آن نکرده است چرا که برنامه ریزی پایه ای وجود ندارد و این یک واقعیت است که هر سال چند ماه به اعزام تیم ملی را تشکیل می‌دهند و انتظار کسب نتیجه را نیز دارند.
کاپیتان سالهای قبل تیم ملی ترکیب تیم را هیچ گاه ثابت ندانسته و افزود: باید شیرازه‌ی اصلی تیم ملی حفظ شود و در کنار با تجربه های تیم ملی، در کنار آنها بازیکنان جدید را اضافه کنیم. به بهانه این که تیم در رقابت ها نتیجه کسب نکرده، کنار گذاشتن بازیکنان درست نیست. هر سال این وعده داده می شود که بعد از رقابت ها تیم رها نخواهد شد و بر روی آن سرمایه گذاری خواهد شد ولی بعد از رقابت ها تیم گسسته می شود.
مرادی با اشاره به کشور ژاپن خاطر نشان کرد: ژاپن اگر بخواهد برای المپیک 2020 میزبان شود تمام برنامه های خود را از سال 2014 آغاز می کند و تمام برنامه ها را به سوی 2020 سوق می دهد ولی تیم ایران چند ماه مانده به رقابت های قهرمانی آسیایی در خصوص اعزام تیم تصمیم گیری می کند و از هر استان یازیکن به تیم ملی دعوت می کنند به این بهانه که از هر استان در تیم ملی بازیکنان داشته باشیم. این کار زمانی درست است که ما در سراسر کشور پایگاه هندبال پر قدرت داشته باشیم و اینقدر تیم منسجم شود تا نتیجه کسب شود نه اینکه از هر استان یک بازیکن جذب شود که اصلا در قالب تیم ملی جای نمی گیرد. این مشکل همیشگی تیم ملی است.
بازیکن لیگ برتری هندبال بانوان در خصوص تیم ثامن گفت: انحلال تیم ثامن در حال حاضر به طور رسمی اعلام نشده است. با این باشگاه قرار داد یک سال داشتم و هم اکنون بازیکن آزاد هستم. به دلیل این که ثامن تیم بزرگی است زمانی که زمزمه های انحلال آن آمد از سوی تیم های دیگر پیشنهاداتی داشته ام ولی پاسخ نداده‌ام چرا که اولویت نخست من ثامن است. چهار پنج سال بسیار خوب را با ثامن گذرانده ام. با وجود این که تیم جدید و نوپایی بود هر سال نسبت به سال گذشته حرفه‌ای تر شد، از حاشیه ها دور بود و تفکر بازیکنان را حرفه ای آموزش می داد و می آموخت که بازیکنان هر سال حرفه ای تر فکر کنند. ثامن یک استثنا بود.
او بر این باور است زمانی اسپانسرها در لیگ سرمایه گذاری می کند که بداند موفق می‌شود. او ادامه داد: چرا اسپانسرها حاضر هستند میلیاردی در والیبال هزینه کنند و در این رشته حضور داشته باشند؟ فدراسیون والیبال را مثال می‌زنم، این فدراسیون برای جذب اسپانسر 10 درصد قرار داد مردان را تقبل می کند تا تیم زنان را نیز حمایت کنند. مثلا 20 درصد مالیات زنان و مردان را پرداخت می کند به شرطی که تیم زنان نیز حضور داشته باشد.
وی ساده ترین و کوچک ترین کار در پیشرفت ورزش بانوان را مدیریت صحیح خواند و تصریح داشت: باید یک روش جدید را در بخش ورزش بانوان اعمال کنیم. با کمال احترام برای تمامی مربیان که قائل هستم باید بگویم که آنها حرفی برای گفتن ندارند. اگر می خواهند نتیجه کسب کنند باید به روز شوند و باید بپذیرند که دانش لازم را ندارند. اگر بپذیرند، راه برای یادگیری باز خواهد شد. باید انتقاد پذیر باشند حتی از مردان نیز استفاده کنند.
مرادی در پاسخ به این سوال که پوشش رسانه ای می تواند به جذب اسپانسر ها کمک کند افزود: آنقدر که مسائل داخل هندبال دخیل هستند پوشش رسانه ای تاثیر گذار نیست، پوشش رسانه ای از مسائل ثانویه است، اگر بخش نخست حل شود بخش دوم نیز حل می شود و اسپانسر ها خود علاقه مند به حمایت خواهند شد. کما اینکه هندبال گام نخست را برداشته است و اولین فدراسیونی بوده که اولین گزارش رادیویی آن پخش شده است.
کاپیتان تیم ملی هندبال بانوان در پایان گفت: واقعا امیدوار هستم که از هندبال بانوان حمایت شود. زمانی از هندبال بانوان حمایت می شود که بانوان از یکدیگر حمایت کنند. اگر مربیان به فکر نام و جایگاه خود نباشند خیلی از مشکلات حل خواهد شد. هیچ اشکالی ندارد اگر مربیان در سطح پایه فعالیت داشته باشند و به استعداد یابی کمک کند حتی اگر نام آنها برده نشود.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاپیتان تیم هندبال بانوان: اتفاقات تیم ملی بر روی قراردادها تاثیرگذار بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات