صابریون: پول کشتی گیران را تا یک ماه دیگر می‌دهیم/ پاس ورزش همدان را نابود کرد


رییس هیات کشتی استان همدان تاکید کرد به محض تخصیص اعتبارات استانی طلب آزادکاران برای حضور در لیگ برتر کشتی پرداخت خواهد شد و قطعا این اتفاق تا یک ماه دیگر انجام می گیرد.
جلال صابریون در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره شکایت تعدادی از آزادکاران به دلیل پرداخت نشدن مطالباتشان از سوی مسئولان تیم شورای شهر همدان، اظها‌ر کرد: متاسفانه در استان همدان حامی مالی وجود ندارد و بخش خصوصی حاضر به حمایت از ورزش نیست،‌ بلکه فقط ما با استفاده از اعتبارات استانی که مسئولان در اختیار تیم‌های کشتی قرار می‌دهند در لیگ شرکت می‌کنیم. اما مسئولان با وجود قولی که در ابتدای امر دادند و خواستار حضور یک نماینده از استان همدان در لیگ کشتی شدند، متاسفانه با پایان لیگ به تعهدات مالی خود عمل نکردند و با گذشت زمانی در حدود هشت ماه هنوز نیز پولی به ما نداده‌اند تا ما از شرمندگی کشتی‌گیر‌ان در بیاییم.
رییس هیات کشتی استان همدان افزود: سال گذشته اعتبارات استانی نیامد و امسال هم تقریبا تا به این لحظه به دست ما نرسیده است، اما پیگیر هستیم و با این حال دست روی دست نگذاشتیم. کما این که 50 بار نزد معاون استاندار رفتم و پیگیر این موضوع شدم. البته او هم پیگیر است و قرار است به محض رسیدن اعتبارات استانی، پول مورد نیاز هیات کشتی استان داده شود تا بتوانیم بدهی‌های چند سال اخیر را به صورت کامل پرداخت کنیم.
وی با بیان این که تا نیمه تیر ماه طلب کشتی‌گیر‌ان آزادکار به خاطر حضور در لیگ کشتی پرداخت خواهد شد، گفت: به محض این که اعتبارات استانی تخصیص یابد قرار شده استانداری پول مورد نیاز را پرداخت کند و به تعهدات خود عمل نماید.
صابریون با اشاره به مشکلات عدیده در تیم داری در لیگ گفت: ما برای حضور یک تیم در لیگ کشتی که طی چند مرحله برگزار می‌شود رقمی در حدود 700 تا 800 میلیون تومان را باید هزینه کنیم. این در حالی است که کل اعتبارات ورزش استان همدان در بخش قهرمانی فقط 500 تا 600 میلیون تومان است. اعتبارات عمرانی نیز بسیار ضعیف است. ما سال گذشته پیش از حضور در لیگ اتمام حجت کردیم که باید پول به ما پرداخت کنند تا بتوانیم بدهی مان را که از سال 84 تا 91 انباشته شده را پرداخت کنیم، در غیر این صورت در لیگ شرکت نمی کنیم که معاون استاندار نیز در جواب اعلام کرد قطعا این پول پرداخت می‌شود و شما در لیگ شرکت کنید. حتی بنا شد هزینه 700 تا 800 میلیونی حضور در لیگ کشتی را نیز هر‌ چه‌ سریع‌تر به دست ما برسانند، اما تا به این لحظه به دست ما نرسیده است. البته تاکنون 250 میلیون به ما داده‌اند که ما بین کشتی‌گیر‌ان تقسیم کردیم، ولی رقمی در حدود 585 میلیون برای حضور در لیگ پارسال باقی‌ مانده است که باید سریعا پرداخت شود.
وی با تاکید بر این که اگر مسئولان استان همدان نسبت به پرداخت تعهدات خود عمل نکنند در لیگ کشتی شرکت نمی‌کنیم، افزود: برای حضور در لیگ باید علاوه بر این که تمام بدهی‌های انباشته ما را پرداخت کنند باید هزینه بسته شدن تیم را نیز به طور کامل بپردازند تا ما در لیگ شرکت کنیم.
رییس هیات کشتی استان همدان درباره اوضاع و احوال این هیات و میزان حمایت فدراسیون کشتی نیز گفت: فدراسیون خودش خیلی گرفتار است و با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند کما این که سالی 70 – 80 میلیارد هزینه می‌کند، اما وزارت ورزش و جوانان فقط 10 درصد از این مبلغ را پرداخت می‌کند. سال گذشته ما هزینه ای در حدود 160 میلیون تومان داشتیم، اما وزارت ورزش و جوانان فقط پنج میلیون به ما داد. سال 93 ، 150 میلیون خرج کردیم و آنها فقط سه تا چهار میلیون تومان به ما دادند. خدا را شکر که تیم پاس که تمام بودجه استان را می بلعید به لیگ دسته پایین‌تر سقوط کرد. متاسفانه آمدن باشگاه پاس به همدان باعث نابودی ورزش این استان شد و همه هیات های استانی نابود شدند تا مسئولان بتوانند پاس را در لیگ نگه دارند که خو‌شبختا‌نه با وجود هزینه‌های میلیاردی آخرش هم پاس به لیگ دسته پایین‌تر سقوط کرد، چرا که امید داریم حداقل مسئولان از این به بعد بیشتر از هیات های ورزشی حمایت کنند.
وی خاطر‌ نشان کرد: این بیچارگی هیات های ورزشی و این اوضاع اسفبار ورزش استان همدان فقط به خاطر آمدن پاس به همدان است. متاسفانه هم و غم مسئولان ارشد استان فقط معطوف به یک تیم است. پاس از زمانی که به همدان آمده است 88 میلیارد تومان هزینه اش شده است. در حال‌ حاضر نیز این تیم هفت تا هشت میلیارد تومان بدهی دارد. البته مسئولان استانی به دنبال این هستند یک تیم دسته یکی را بخرند تا پاس در دسته یک بماند.
صابریون در پایان بار دیگر تاکید کرد: طلب کشتی‌گیر‌ان تا نیمه تیر ماه با رسیدن اعتبارات استانی پرداخت خواهد شد. اگر هم بدقولی صورت گرفته فقط به دلیل بد عهدی مسئولان استانی است که اعتبارات را به موقع در اختیار ما قرار ندادند و فقط با وعده و وعید کار را جلو بردند.
انتها‌ی‌ پیا‌م

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صابریون: پول کشتی گیران را تا یک ماه دیگر می‌دهیم/ پاس ورزش همدان را نابود کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات