سفرهای پرشمار کشتی و جای خالی مربیان سازنده


در حالی که ورزش کشتی دارای سفرهای پرشماری در سال است اما جای خالی مربیان سازنده در این اعزام ها به شدت احساس می‌شود.
به گزارش ایسنا، کشتی از جمله سخت‌ترین رشته‌های ورزشی است و یک کشتی‌گیر باید سال ها زحمت بکشد تا بتواند در عرصه‌ ملی و جهانی نامی برای خود دست و پا کند.در این راه نقش مربیان سازنده در استان‌ها که در گمنامی و بدون چشمداشت خاصی اقدام به تربیت و پرورش این کشتی‌گیران می‌کنند بسیار پررنگ و حیاتی است؛ مربیانی که بدون ادعا نقش اصلی را در موفقیت‌های کشتی ایران دارند، حال آنکه علی‌رغم این تلاش‌ها و سختی‌ها کمتر اسمی از آن‌ها برده می‌شود و در زمان کسب مدال‌های رنگارنگ در مسابقات جهانی و المپیک معمولا این افتخارات به نام کشتی گیران و مربیان تیم ملی تمام می‌شود.
سالانه مسابقات زیادی در دنیا به عناوین مختلف مانند آسیایی و جهانی و تورنمنت‌ها در کشتی برگزار می‌شوند و یکی از بهترین راهکارها برای ارج نهادن بر زحمات این مربیان زحمتکش این است که فدراسیون کشتی تا حد امکان از وجود این مربیان در این مسابقات نیز استفاده کند تا هم با اینکار باعث افزایش تجربه و بروز شدن اطلاعات آن‌ها شود و هم با این اقدام تا حدی در جهت پاسداشت زحمات آن‌ها برآید.
قطع به یقین این اقدام در کنار توجهات مالی می‌تواند تاثیر زیادی در افزایش انگیزه و تلاش این مربیان در استعداد پروری و پشتوانه‌سازی برای کشتی ایران شود. چند سالی است باشگاه‌های کشتی در سراسر کشور از جمله پایتخت حال و روز خوشی ندارند و کمبود پشتوانه در کشتی ایران زنگ خطری است که باید گوش شنوایی برای شنیدن آن باشد.
دو هفته پیش در پاسداشت همکاری ایران و آمریکا در جلوگیری از حذف کشتی از رقابت‌های المپیک رقابت دوستانه‌ای مانند یکی دو سال گذشته میان آزادکاران دو کشور در میدان تایمز نیویورک برگزار شد و با تصمیم درست فدراسیون کشتی تعدادی از آزادکاران جوان ایران عازم این کشور شدند و در پایان نیز با نتیجه 5 بر یک مغلوب میزبان شدند.
در حالیکه این انتظار می‌رفت حداقل از وجود مربیان سازنده در کنار مربیان ملی در این سفر که جنبه نمایشی و تبلیغی داشت، استفاده شود اما مربیان اصلی تیم ملی بار دیگر در تیم اعزامی حضور داشتند. این در حالیست که جام جهانی کشتی آزاد نیز کمتر از یک هفته دیگر در آمریکا برگزار می شود و باز هم همان مربیان به رقابتها اعزام می‌شوند.
این امر در تیم ملی کشتی فرنگی نیز وجود دارد و در حالیکه تعداد بسیار زیادی از مربیان سازنده در استان‌های مختلف زحمات زیادی را در زمینه کشف استعدادها و بارور کردن آن‌ها می‌کشند اما جایی در سفرهای خارجی ندارند و بارها مربیان تیم ملی به سفرهای ضروری و غیر ضروری اعزام می شوند.
هیچ کس منکر زحمات مربیان ملی نیست و حضور آنها در اکثر رقابتها ضروری است اما بهتر است در تقسیم سفرهای مختلف خارجی میان مربیان کشتی تجدیدنظر صورت گیرد تا شاهد برقراری عدالت در این امر و افزایش انگیزه مربیان سازنده که چه بسا شاید تجربه بیشتری نیز دارند، باشیم.
قطعا شاید اعزام مربیان سازنده به رقابتهای المپیک برای فدراسیون کشتی به دلیل محدودیت استفاده از مربیان، مقدور نباشد اما در طول سال تیمهای کشتی به تورنمتهای بسیار زیادی در رده های سنی مختلف اعزام می شوند که دعوت از مربیان سازنده به اردوهای مقطعی و اعزام آنها در کنار تیمها می تواند باعث رواج کشتی در شهرستانها شود و همچنین مربیان زحمتکش و گمنام را سر ذوق آورد تا بیشتر از قبل به امر خدمت به کشتی مشغول شوند.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سفرهای پرشمار کشتی و جای خالی مربیان سازنده» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات