موش های نابینا به کمک سلول های بنیادی نور حس می کنند

به گزارش خبرگزاری مهر، گروهی از محققان در دانشگاه واشنگتن در سیاتل نشان دادند که امکان بدست آوردن سلول های پیش ساز شبکیه از سلول های بنیادی مشتق از جنین وجود دارد.

در واقع تصور می شود که سلول های بنیادی جنینی می توانند منبعی برای فتورسپتورها (گیرنده های نوری) باشند که سلول های عصبی تخصیص یافته ای هستند که روی شبکیه یافت می شوند و می توانند برای ترمیم شبکیه استفاده شوند.

این محققان مشاهده کردند که سلول های شبکیه ای مشتق از این سلول های بنیادی به شبکیه موش مهاجرت می کنند.

سلول های انسانی به طور مستقیم به چشم موش مهندسی شده برای بیماری چشمی لبر (Leber’s congenital amaurosis) تزریق شدند. بعد از تزریق سلول ها شروع به تمایز به گیرنده های نوری کردند و بعد از مدتی مشاهده کردند که سلول ها قادرند به نور واکنش دهند.

این نتایج نشان می دهد که در اصل، سلول های بنیادی جنینی انسانی می توانند برای درمان هایی با هدف جایگزینی گیرنده های نوری استفاده شوند.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موش های نابینا به کمک سلول های بنیادی نور حس می کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات