اقامه بیش از۶۰ هزار نماز جماعت در مدارس

وزیر آموزش و پرورش از اقامه بیش از 60 هزار نماز جماعت در مدارس خبر داد و گفت: تأکید کردیم در مدارس مدیران و معلمان مؤثر در نماز جماعت دانش‌آموزان حضور یابند چرا که این حضور باعث رونق نماز جماعت و تشویق دانش‌آموزان می‌شود. خبرگزاری فارس: علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در اولین جلسه فصلی ستاد اقامه نماز این وزارتخانه در سال جاری که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور و جمعی از مسئولان وزارت آموزش و پرورش در ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد، اظهار داشت: اقامه بیش از 60 هزار نماز جماعت در مدارس و مراکز آموزش و پرورش نشان‌دهنده اهتمام وزارت آموزش و پرورش در اقامه نماز است.

وی ادامه داد: به دنبال انتقال دانش نماز به دانش‌آموزان و ایجاد بینش نماز در آنها هستیم که باید منجر به رفتارسازی شود و این، کار ساده‌ای نیست.

فانی افزود: پس از ایجاد دانش و بینش نماز، اقامه نماز مطرح است و امیدواریم بتوانیم شاهد اقامه نماز در تمام مدارس باشیم؛ البته روش‌های غیرمستقیم در کنار روش مستقیم در اقامه نماز مؤثر است.

وزیر آموزش و پرورش با برشمردن برنامه‌های اقامه نماز در آموزش و پرورش یادآور شد: اینکه در مدارس زنگ نماز داریم و سازمان نوسازی مدارس در اجرای فضاهای آموزشی جدید، نمازخانه پیش‌بینی می‌کند یا آموزش‌هایی را شاهد هستیم همه زمینه‌ساز اقامه نماز است و آن چیزی که اقامه نماز را ایجاد می‌کند، مدرسه‌محوری در فعالیت‌های آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: اینکه نیروهای شاخص و مورد اعتماد دانش‌آموزان در نماز شرکت کنند، اصل مهمی است و حضور بعضی از همکاران که جایگاه بهتری در نزد دانش‌آموزان دارند موجب تشویق آنها می‌شود.

فانی تأکید کرد: بنده همیشه تأکید داشتم کارکنان آموزش و پرورش در مدارس، مدیران و معلمان مؤثر در نماز جماعت دانش‌آموزان حضور پیدا کنند چرا که این حضور باعث رونق نماز جماعت و تشویق دانش‌آموزان می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در خصوص جایگزینی نیروهای جدید در بحث نماز، این کار انجام می‌شود و در خصوص اختصاص بودجه جداگانه برای نماز کار سختی است اما در حد توان و حتی فراتر از آن قدم برداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در برنامه دانشگاه فرهنگیان برای دانشجویان دوره‌هایی در خصوص نماز اجرا می‌شود، تصریح کرد: در بحث استفاده ائمه جماعات مدارس از امکانات آموزش و پرورش، این موضوع را در معاونت اجتماعی دنبال خواهیم کرد؛‌ البته امکانات ما محدود است اما منعی در این خصوص وجود ندارد.

وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: در ارزیابی مدیران مدارس، اقامه نماز به عنوان یک امتیاز در حال اجراست و در خصوص پیشنهاد آموزش نماز به خانواده در انجمن اولیا و مربیان نیز و اینکه یک سرفصلی برای این موضوع قرار دهند پیشنهاد خوبی است.

فانی با اشاره به حضور در فضای مجازی در اقامه نماز خاطرنشان کرد: باید در این خصوص با ظرافت و دقت انجام شده و بررسی شود ضمن اینکه باید در ترویج فرهنگ نماز نوآوری داشته باشیم تا گروه بیشتری از دانش‌آموزان را تحت پوشش قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: در 105 هزار مدرسه که وجود دارد 40 تا 50 هزار مدرسه زیر 50 دانش‌آموز است و یا مدرسه‌ای با چند دانش‌آموز یا یک دانش‌آموز وجود دارد در نتیجه در جاهایی که نماز جماعت نیست به خاطر تعداد کم دانش‌آموزان است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اقامه بیش از۶۰ هزار نماز جماعت در مدارس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات