نیروهای مردمی عراق: تا خروج کامل غیرنظامیان از فلوجه، وارد شهر نمی‌شویم


دبیر کل سازمان "بدر" عراق و یکی از فرماندهای نیروهای داوطلب مردمی اعلام کرد تا زمانی که غیرنظامیان در شهر فلوجه هستند نیروهای مردمی به این شهر حمله نخواهند کرد.



به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، هادی العامری، دبیر کل سازمان "بدر" عراق و یکی از برجسته‌ترین فرماندهان نیروهای مردمی درباره اینکه چه زمانی این نیروها وارد شهر فلوجه وارد خواهند شد، گفت: تا زمانی که غیرنظامیان در این شهر باشند ما هرگز به آن حمله نخواهیم کرد اما اگر غیرنظامیان خارج شوند بی تردید ما وارد شهر شده و این شهر را از شر این غده سرطانی(داعش) خلاص خواهیم کرد و هیچ کسی هم مانع ما نخواهد شد.




وی هفته گذشته گفته بود که نیروهای مردمی تنها در عملیات محاصره فلوجه شرکت خواهند کرد و حمله به شهر را به ارتش واگذار می‌کنند.




نیروهای عراقی اخیرا عملیات خود را در شهر فلوجه به دلیل حضور تعداد زیادی از غیرنظامیان در این شهر متوقف کردند.



در همین راستا، عبدالوهاب الساعدی، فرمانده عملیات فلوجه تأکید کرد: جنگ فلوجه اولین جنگی است که تمامی عراقی‌ها از شمال گرفته تا جنوب از شیعه و سنی و کرد در آن شرکت می‌کنند و یک جنگ طایفه‌ای میان شیعه و سنی نیست. حدود بیش از 10 هزار سنی تحت فرماندهی نیروهای مردمی با داعش می‌جنگند.



وی تصریح کرد که عملیات فلوجه تنها به دست خود عراقی‌ها و با برنامه‌ریزی و نظارت آن‌ها اداره می‌شود و این جنگ جنگ شفافی در مقایسه با دیگر عملیات‌ها است.



الساعدی گفت: لازم نیست ما در جنگ نیروهای مردمی را مسئول تمامی اشتباهات بدانیم ارتش یا دستگاه‌های امنیتی نیز ممکن است اشتباهاتی بکنند.



انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نیروهای مردمی عراق: تا خروج کامل غیرنظامیان از فلوجه، وارد شهر نمی‌شویم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات