مسائل مالی حوزه سلامت نباید رسانه ای شود

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد آقاجانی روز یکشنبه در همایش مسائل حقوقی و فنی در اداره بیمارستان ها که در مرکز همایش های رازی برگزار شد، گفت: برگزاری این همایش با محوریت مسائل حقوقی و فنی مسبوق به سابقه نیست.

وی با عنوان این مطلب که طرح مسائل صنفی و افراط و تفریط در آن موجب نگرانی و عدم اعتماد مردم به دست اندرکاران حوزه سلامت خواهد شد، افزود: طرح مسائل مالی حوزه سلامت در رسانه ها منجر یه نگاه نامطلوب به حوزه درمان خواهد شد.

آقاجانی ادامه داد: پزشکان، پرستاران و قاطبه کادر درمان با ایثار و تلاش به هموطنان خدمت می نمایند و منافع مالی هیچگاه اولویت نبوده است.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه اخلاق حرفه ای پزشکی ضامن سلامت مردم است و در کنار مسائل تعرفه باید به آن توجه کرد، اظهارداشت: تصویب و ابلاغ تعرفه های پزشکی سیر چند ماهه داشته و محدودیت منابع بیمه های پایه در آن لحاظ شده که البته منطبق با قیمت تمام شده نیست.

آقاجانی گفت: امید است در سال های آینده حرکت به سمت قیمت تمام شده در خدمات پزشکی شتاب بیشتری داشته باشد.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه با عنوان این مطلب که در تنظیم صورت حساب بیمارستان ها باید رعایت انصاف برای بیمار و بیمارستان به عمل آید، افزود: مسئولین فنی باید نقش پر رنگی در بیمارستان ها و مراکز درمانی داشته باشند و نظارت بر فرایند ارائه خدمات درمانی باید سرلوحه وظایف آنها باشد.

آقاجانی تاکید کرد: طرح اعتباربخشی با ابلاغ سنجه های جدید انجام خواهد شد و ایمنی بیمار نقش مهم و محوری در آن دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسائل مالی حوزه سلامت نباید رسانه ای شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات