تفاوت‌های سالیانه مستمری‌ها در پیچ‌وخم بی‌پولی‌ها!

بر اساس ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی، سازمان تأمین اجتماعی مکلف است سالیانه معادل رشد تورم، میزان مستمری‌ها را افزایش دهد، انتظاری که برای غالب مستمری‌بگیران به واقعیت نپیوسته است. نسیم آنلاین: به‌طور یقین رشد و تعالی صندوق‌های بیمه گری در جهان حاصل  تلاش و همکاری صندوق‌داران با مخاطبین خود است و کارفرمایان در این میان درواقع به‌عنوان عمده‌ترین تأمین‌کننده منابع سازمان تأمین اجتماعی، بایستی مدام مدنظر مسئولین باشند .

باز یقین حاصل‌شده است که کم اطلاعاتی ممکن است موجب بروز نارسایی‌ها و سوءبرداشت‌ها شده و اعتماد فی‌مابین را تضعیف کند، به‌طوری‌که بازسازی اعتماد خود هزینه‌های گزاف می‌طلبد.

کارفرمایان این برداشت رادارند که نرخ حق بیمه در کشور ما بالا است و از سوی دیگر خدمات دریافتی توسط بیمه‌شدگان اندک .کارفرمایان پرداخت‌های مضاعف گونه خود را می‌بینند که حتی برای پرداخت حق بیمه باید پیچ‌وخم‌های غیرمعقول را بپیمایند، لذا نتیجه می‌گیرند که سازمان تأمین اجتماعی با این رویکرد سازمانی با سرمایه بالا است.

 بیمه‌شده که اغلب پرداخت حق بیمه برای وی پس از مرگ سهراب اتفاق می‌افتد از خدمات دریافتی و پرداختی‌های کارفرمایان خود به این نتیجه می‌رسند که سازمان تأمین اجتماعی سرمایه بالایی دارد .حال اگر سازمان تأمین اجتماعی را یک‌نهاد ثروتمند بدانیم با توجه به لزوم افزایش سطح مستمری‌ها بر اساس ماده 96 قانون تأمین اجتماعی، این سؤال در اذهان متبادر می‌شود که آیا این امکان وجود دارد که سازمان تأمین اجتماعی برای این منظور بودجه‌ای خاص اختصاص دهد؟   ‌ ‌

پرواضح است که بر اساس ماده 96 قانون تأمین اجتماعی، سازمان تأمین اجتماعی مکلف است سالیانه معادل رشد تورم، میزان مستمری‌ها را افزایش دهد . ولی تاکنون این سازمان نتوانسته است که  تفاوت‌های سالیانه برای مستمری‌ها را از محل منابع خود تأمین کند و بپردازد. از سویی، دولت در حال بررسی است اگر بتواند در بودجه خود، رقم  مناسبی را  که برای افزایش سالیانه مستمری‌ها پیش‌بینی می‌شود، تأمین و به سازمان بپردازد تا سازمان بتواند بخشی از این هزینه‌ها را جبران کند. اما تا به امروز در این رابطه خبر مسرت بخشی به گوش نرسیده است.

البته متأسفانه چند سال پیش‌طرحی  در دست بررسی قرار گرفت که به‌موجب آن منحصراً دو سال آخر پرداخت حق بیمه، مبنای محاسبه مستمری نباشد، بلکه هر بیمه‌شده از روز اول که وارد سیستم بیمه تأمین اجتماعی می‌شود، برای پرداخت حق بیمه همان سال، یک ضریب پیش‌بینی‌شده داشته باشد. که البته به نظر می‌رسد این طرح نیز به‌خوبی به فعل نرسیده است، لذا مطلوب است سازمان تأمین اجتماعی با یک کار کارشناسی تکلیف تفاوت‌های سالیانه مستمری‌بگیران را بپردازد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تفاوت‌های سالیانه مستمری‌ها در پیچ‌وخم بی‌پولی‌ها!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات