قیمت نفت ایران به مرز ٤٥ دلار افزایش یافت


قیمت نفت خام سبک و سنگین ایران در بازارهای جهانی در هفته منتهی به ٢٧ مه (جمعه، هفتم خردادماه) اندکی افزایش یافت و در آستانه ٤٥ دلار قرار گرفت.
به گزارش ایسنا، قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ٢٧مه (جمعه، هفتم خردادماه) با ٩ سنت افزایش به ٤٤ دلار و ٦٠ سنت رسید؛ میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون ٣٤ دلار و ٥٠ سنت بوده است.
قیمت نفت خام سنگین ایران با ٦ سنت افزایش به ٤٢ دلار و ٣٩ سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت سنگین ایران امسال تاکنون ٣٢ دلار و پنج سنت بوده است.
قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به ٤٤ دلار و ٦٥ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، ١١ سنت افزایش نشان می دهد.
به گزارش اداره امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی آمریکا در هفته منتهی به ٢٧ مه با ٦٥ سنت افزایش، ٤٨ دلار و ٦٨ سنت برای هر بشکه معامله شد.
قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با ١٩ سنت افزایش به ٤٨ دلار و ٧٧ سنت برای هر بشکه رسید؛ همچنین قیمت نفت خام شاخص دوبی و عمان نیز با ٦ و ٥ سنت افزایش به ترتیب به ٤٥ دلار و ٥٢ سنت و ٤٥ دلار و ٦٤ سنت رسید.
حداکثر قیمت سبد نفتی اوپک در سال گذشته، ٦٤ دلار و ٩٦ سنت بود و این در حالی است که این قیمت برای پنج ماه نخست امسال، ٤٥ دلار و ٤٣ سنت بوده است.
انتشار آمار تولید و ذخیره سازی نفت خام در آمریکا توانست قیمتهای نفت خام را تقویت کند. در این شرائط کارگران پالایشگاهها در فرانسه به تغییر قانون کار اعتراض کردند. ناراضیان در نیجریه به تاسیسات نفتی شرکت شورون حمله کرده اند و این حوادث به نگرانی بازار منجر شد.
همچنین در اواخر هفته نیز اعلام شد که میان حراست تاسیسات نفتی درلیبی و گروههای سیاسی درگیری روی داده است. البته هنوز بازار احتمال می دهد که به دلیل وجود مازاد عرضه در بازار، قیمتها دچار ضعف شوند و به محدوده ٤٠ دلار در بشکه بازگردند.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قیمت نفت ایران به مرز ٤٥ دلار افزایش یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات