چگونه برای گردشگران نسل هزاره بازاریابی کنیم؟

نسل هزاره، اولین نسلی هستند که والدین شان از آنها کمک می گیرند و به شدت به فناوری دیجیتال وابسته اند.

امروزه یکی از بحث های روز دنیا در مجامع مختلف بحث و مذاکره در مورد «نسل هزاره» است. بالطبع دست اندرکاران و متخصصان امر بازاریابی صنعت گردشگری نیز به این نسل به عنوان یک اولویت نگاه می کنند. دلیل این توجه چیست؟ دلیل آن، تاثیرگذاری این گروه روی دیگر گروه ها است که ما را شیفته و مجذوب خود کرده است و به قطع و یقین همه به دنبال آن هستند که راه درست را برای دستیابی به آنها فراهم کنند.

برای شناخت درست این مسیر ابتدا باید به یک سوال مهم پاسخ دهیم؛ اساسا «نسل هزاره» چه کسانی هستند؟ نسل هزاره یا نسل Y نسلی است که پس از نسل X و پیش از نسل Z زاده شده اند. حد فاصل تولد این نسل از سال 1980 میلادی تا 2000 میلادی است؛ کسانی که در حال حاضر بین 15 تا 35 سال دارند. اهمیت آنان در این است که به شدت روی اطرافیان تاثیرگذار هستند. نسل هزاره، اولین نسلی هستند که والدین شان از آنها کمک می گیرند و به شدت به فناوری دیجیتال وابسته اند.

اما چرا نسل هزاره برای صنعت گردشگری مهم است؟ دلیل این اهمیت آن است که این نسل به سفر به عنوان یک حق طبیعی در زندگی نگاه می کند و طبق تحقیقات موسسات مطالعاتی، این گروه سنی بیش از هر گروه دیگری در دنیا به سفر مشغول هستند. به نظر می رسد تا سال 2020 این نسل به تدریج بیشترین سهم از هزینه های انجام شده در سفر را در دنیا از آن خود کرده باشد و شاید حتی بیش از نیمی از این هزینه ها به این گروه اختصاص یابد.

بنابراین با توجه به این موضوع، اهمیت پرداختن به این نسل به خوبی مشخص می شود. از ویژگی های بارز نسل هزاره در دنیا این است که آنها به دنبال تجربیات نو و دستیابی به چیزهای ناملموسی هستند که در حالت عادی زندگی روزانه آنان وجود ندارد. آمارها نشان می دهد از هر 10 نفر از این نسل، 6 نفر ترجیح می دهند پول خود را در ازای دریافت یک تجربه نو هزینه کنند تا برای خرید یک جنس مادی. سوالی که طبیعتا اکنون مطرح می شود این است که چگونه باید روی این نسل بازاریابی انجام داد؟

چهار ویژگی نسل هزاره

به نظر می رسد چهار ویژگی مهم در مورد این نسل صدق می کند. برای بازاریابی باید ابتدا به این ویژگی ها توجه شود:

- صحت و اعتبار: این نسل مسافرانی هستند که به دنبال تجربیات خوب، درست و معتبر بومی و منطقه ای هستند.

- تجربه: این نسل از گردشگران، می خواهند هر تجربه منحصربه فردی را لمس کنند، استشمام کنند، احساس کنند و لذت ببرند. آنها برای چالش های جدید در محیط های جدید ارزش قائلند و همیشه به دنبال تفاوت هستند.

- شخصی بودن: زمانی که برای یک سفر برنامه ریزی می کنند به دنبال گزینه های شخصی سازی شده هستند تا بتوانند تجربیاتی را که با روحیات خودشان تطابق بیشتری دارد خلق کنند.

- زندگی آنلاین: نسل هزاره به طور دائم از اینترنت استفاده می کنند و تمام مواردی که اتفاق می افتد و مخصوصا آنچه در سفر پیش می آید را در صفحات اجتماعی خود ثبت می کنند.

تمایل گردشگران این نسل به داشتن تجربه نو و منحصربه فرد در کنار علاقه آنها به استفاده از اینترنت در کمپین ها و فعالیت های بازاریابی شرکت های بزرگ خود را نشان داده است. بزرگ ترین و جدیدترین کمپین بازاریابی شرکت AirBnb یکی از آنهاست؛ کمپین معروف به «Live There» یا به زبان ما «در آنجا زندگی کن». طبق گزارش های این شرکت، 86 درصد از کاربران AirBnb از این کمپین به دلیل علاقه شان به درک هرچه بیشتر زندگی جامعه محلی استفاده کردند. در این کمپین به طور نمونه توصیه ها به این صورت است؛ «به پاریس نروید» بلکه «در پاریس زندگی کنید». این موضوع تشویق به تجربه زندگی در کنار جامعه محلی را به همراه ملزومات آن در اختیار گردشگر قرار می دهد.

این کمپین در کنار یک ویدئوی انگیزشی 60 ثانیه ای، 3 ویژگی جدید را نیز در همان راستا در اختیار مخاطب قرارداده است:

- کتابچه راهنما: که بر خلاف سایت TripAdvisor و مانند آن، توسط جامعه محلی آماده و تکمیل شده است.

- تطبیق: که به مخاطب اجازه یافتن مکان هایی منطبق تر با تمایلات خود می دهد.

- همسایگی: که اجازه می دهد افراد نقاط مورد نظر و مطابق میل خود را رزرو کنند.

همان گونه که بیان شد مشاوران و برنامه ریزان بازاریابی مقاصد گردشگری و فعالان این عرصه، در فضای مجازی در برنامه ریزی های خود به چهار ویژگی مورد اشاره این نسل توجه شایانی کرده اند. انتظار می رود در کشور ما نیز این ویژگی ها برای جذب مسافر داخلی و خارجی به مقاصد گردشگری مورد توجه قرار گرفته و طبق آنها برنامه ریزی های هدفمند انجام و اجرا شود.

دنیای سفر این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است. نسل هزاره ، گردشگری ، بازاریابی گردشگری هم رسانیفیسبوکلینکداینتوئیتر دیدگاه شما Comment *CAPTCHAاین سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد. سوال ریاضی * 2 + 10 = این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد. Leave this field blank 1 اخبار جدید ^ تهرانگردی شبانه در ماه رمضان تهرانگردی شبانه در ماه رمضان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از برگزاری تور شبانه ی ویژه ماه مبارک رمضان در بافت تاریخی پایتخت خبر داد... ^ الگوی شهرهای زیارتی ما دبی است یا مکه؟ الگوی شهرهای زیارتی ما دبی است یا مکه؟ دورانی بر شهر مشهد گذشته که سوداگران با اندیشه های سوداگرانه شان بافت های تاریخی را تصرف و مانند داعش، پرچم خود را به زمین کوبیده اند... ^ کمپین دیپلمات های ترکیه برای نجات گردشگری کمپین دیپلمات های ترکیه برای نجات گردشگری در حالی که ترکیه در ماه های اخیر بیشترین میزان کاهش گردشگر در 17 سال گذشته را تجربه می کند، سرکنسولگری این کشور در لندن کمپینی را برای افزایش تعداد گردشگران خارجی به راه انداخته است... خبرهای جدید ادامه ... تهرانگردی شبانه در ماه رمضان الگوی شهرهای زیارتی ما دبی است یا مکه؟ سرمایه گذاری عراقی ها در هتل سازی آبادان کمپین دیپلمات های ترکیه برای نجات گردشگری اجرای طرح های اشتغال زایی گردشگری در استان بوشهر حال و هوای گالری های تهران در هفته پیش رو چگونه برای گردشگران نسل هزاره بازاریابی کنیم؟ دو حوزه جذاب ایران برای گردشگران ترکیه ای پنج کاشی هفت رنگ مسجد نصیرالملک شیراز به سرقت رفت خبرهای پربازدید لزوم ایجاد برندهای برتر در صنعت گردشگری کشور آمار فائو از هدرروی سالانه 35 میلیون تن غذا در ایران محوطه برج گنبدکاووس در آتش ناهماهنگی ها سوخت تلاش بوئینگ برای ورود به بازار صنعت هوانوردی ایران برقراری پرواز مشهد - آبادان اقامتگاه بومگردی برند گردشگری ایران گردشگری جامعه محور گزارش و مصاحبه های گردشگری کانال رسمی دنیای سفر عضویت شما در خبرنامه ثبت شد sample@website.com سرویسهای خبری گردشگری هتلداری تورگردانی میراث فرهنگی صنایع دستی محیط زیست حمل و نقل تکنولوژی آموزش ویژه دنیای سفر گوناگون از دنیای سفر چند رسانه ایدنیای سفر درباره دنیای سفر تبلیغات در دنیای سفر بازارچه سفرعضویت در خبرنامه facebooktwittergoogle plusinstagramrss با نام بردن از "خبرگزاری دنیای سفر" در بهره گیری از نوشته ها، تلاش ما را ارج نهید. ©1395 Donyaye Safar

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چگونه برای گردشگران نسل هزاره بازاریابی کنیم؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات