شرط تک رقمی کردن نرخ بیکاری چیست؟

عضو کانون عالی شورای اسلامی کار کشور معتقد است تک رقمی کردن نرخ بیکاری تنها به یک شرط امکانپذیر است و آن، این که کشور از حالت رکود خارج شود. خبرگزاری ایسنا: علی اصلانی اظهار کرد: اگر چه آرامشی که هم اکنون بر کارگاه‌ها و بنگاه‌ها برگشته تا حدودی رضایت بخش است اما کارگران زمانی احساس می‌کنند تورم و بیکاری پایین آمده که خروج از رکود و رشد اقتصادی را شاهد باشند.

وی افزود: در حال حاضر 60 درصد واحدهای تولیدی و شهرکهای صنعتی دچار مشکل هستند و این مشکل هم بیشتر عدم نقدینگی است، از طرفی کاهش قدرت خرید هم موجب شده تا اجناس فروش نرفته و در انبارها تلنبار شود و ادامه این وضعیت به تولید لطمه بزند.

اصلانی تک رقمی کردن نرخ بیکاری تا پایان سال 1395 را محتمل ندانست و گفت: این امر مستلزم دستیابی به رشد اقتصادی است و زمانی که کشور مسیر رشد و پویایی اقتصاد را طی کند هم بازار اشتغال جان می‌گیرد و هم تولید و بهره وری بالا می‌رود.

این مقام مسئول کارگری با اشاره به تصویب 16 هزار میلیارد تومان اعتبار برای بنگاه‌های خرد و کوچک در شورای عالی اشتغال، اظهار کرد: اگر این مبالغ صرف تولید و احیای کارگاههای راکد و تقویت بنگاههای کوچک و متوسط اقتصادی شود اقدام بسیار ارزشمندی است.

وی گفت: استراتژی دولت کمک به بنگاه‌های کوچک و متوسط است و تعدادی از بانکها نیز در این راستا پرداخت تسهیلات به این بنگاهها را در دستور کار قرار داده‌اند که امیدواریم گام موثری در جهت حل بیکاری و تحرک بازار کار و اشتغال باشد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرط تک رقمی کردن نرخ بیکاری چیست؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات