برگزاری همایش دانش آموزی برای ترویج فرهنگ اهدای خون در البرز

مدیرکل انتقال خون استان البرز درحاشیه این همایش درگفت وگو باخبرنگارایرنا افزود: این همایش با هدف فرهنگ سازی اهدای خون ازسنین کودکی با حضور بیش از 250 دانش آموزمقطع ابتدایی برگزارشد.
دکتر حسن حسینی با بیان اینکه روز جهانی اهدا کنندگان خون مصادف با 25 خرداد ماه است اظهار داشت : به علت تقارن این روز با ماه مبارک رمضان ، این آیین دراستان البرزیک هفته زودتربرگزارشده است .
مدیرکل انتقال خون البرز گفت: لازم است فرهنگ اهدای خون ازکودکی درجامعه ترویج یابد تا کودکان ما بزرگسالی به کمک نیازمندان به خون بشتابند.
وی گفت : نکته قابل توجه درسن کودکی به ویژه برای دختران راین است که بانوان در کشور ما متاسفانه میزان اهدای خون وضعیت مناسبی ندارند و باید به این باور برسند که این هیچ مشکلی بااهدای خون برای آن ها نخواهد بود .
وی تاکید کرد: بانوان یقین داشته باشند قبل ازاهدای خون پزشکان مطالعات و معاینات کامل انجام داده درصورتی که شرایط اهدای خون برای آنها وجود داشته باشد خون گیری می شود .
وی گفت : درضمن بعد از اهدای خون با توصیه های انجام شد توسط پزشکان مانع از ایچاد کم خونی برای آن ها خواهد بود.
وی افزود: بانوان هیچ گونه نگرانی نداشته نباشند به جمعیت اهدا کنندگان خون بپیوندند .
حسینی افزود: اکنون درکشور درخصوص اهدای خون هیچ مشکلی نداریم و ما جز کشورهای نادردرزمینه اهدای خون به صورت داطلبانه هستیم که امیدواریم این روند درسال های آینده نیز ادامه داشته باشد .
این مسئول خاطرنشان کرد: ازسال 93 مسیر صعودی در زمینه مراجعه و اهدای خون دراین استان داشتیم که به طورمرتب طی شده است .
وی گفت : ازابتدای سال جاری تاکنون بیش از 40 درصد میزان خون گیری دراستان البرز افزایش داشته است به طوری که دراین مدت بیش از14 هزارنفر اهدای خون داشته اند.
2098/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری همایش دانش آموزی برای ترویج فرهنگ اهدای خون در البرز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات