پلمب ۳۸ عطاری و دستگیری ۹ مشروب‌فروش

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به فعالیت غیرقانونی تعدادی از عطاری‌های این استان از پلمب ۳۸ عطاری و دستگیری ۹ نفر به دلیل فروش مشروبات الکلی خبر داد.

به گزارش فارس، جلال غفارزاده اظهار کرد: در استان البرز از تعداد ۷۰۰ عطاری فعال حدود ۵۰ درصد دارای پروانه صنف هستند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان البرز افزود: این عطاری‌ها همچون داروخانه وارد عرصه دارویی و سلامت شده و حتی در نقش داروساز اقدام به تولید داروهای روان‌گردان و مخدر می‌کردند که در حال حاضر پلمب شده‌اند.

رئیس اداره بازرسی و پاسخگویی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اظهار کرد: در اواخر سال ۱۳۹۴ و اوایل امسال از تعداد ۲۲۵ عطاری بازدید شده، مجموعاً ۳۸ عطاری پلمب، ۹ نفر به دلیل فروش مشروبات الکلی دستگیر و بالغ بر ۱۵۰ پرونده قضائی تنظیم شده که به سرعت در حال پیگیری است.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان البرز افزود: در حال حاضر نه تنها در استان البرز بلکه در اکثر کشور تعدادی از عطاری‌ها تهدید جدی برای سلامت و فرهنگ جامعه به شمار می‌روند.

غفارزاده، با بیان اینکه این عطاری‌ها رسماً انواع مخدر و ترکیبات غیر مخدر روان گردان صنعتی عرضه می‌کنند، ادامه داد: در مواردی فروش الکل‌های طعم‌دار که به شدت سلامت جامعه را تهدید می‌کند برای آنان تبدیل به شغل عادی شده است.

ساماندهی وضعیت فعالیت عطاری‌های کشور ضروری است

این مقام مسئول خواستار ساماندهی وضعیت فعالیت عطاری‌ها شد و تصریح کرد: این مراکز غیر مجاز بدون هیچ نسخه‌ای اقدام به فروش داروهای گیاهی و دیگر محصولات می‌کنند و در صورت بروز مشکل به هیچ وجه پاسخگو نیستند.

وی گفت: در این زمینه گزارش‌های مردمی بسیاری را دریافت کردیم که حاکی از عوارض شدید داروهای عرضه شده توسط تعدادی از این عطاری‌ها بوده که شخص حتی قادر به اثبات آن نیست.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز و تعزیرات حکومتی و پلیس اماکن و بازرسی نظارت در پایان افزود: مراکز پلمب شده و افرادی که دستگیر شده‌اند طی مراحل قانونی مجازات می‌شوند و در صورت شدت تخلفات پروانه فعالیت آنها به طور کامل منحل خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پلمب ۳۸ عطاری و دستگیری ۹ مشروب‌فروش» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات