ادامه تلاش‌ها برای خارج کردن غیر نظامیان از شهر فلوجه + فیلم

ابو حیدر الجابری یک فرمانده نیروهای داوطلب مردمی عراق تاکید کرد دلیل اصلی کندی در عملیات آزادسازی مرکز شهر فلوجه دغدغه آسیب نرسیدن به خانواده‌های باقیمانده در این شهر است.

«ابوحیدر الجابری» یکی از فرماندهان نیروهای داوطلب مردمی که فرماندهی محور گرمه در عملیات محاصره شهر فلوجه را برعهده داشت در گفتگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به فلوجه گفت: همانطور که می دانید عملیات آزاد سازی فلوجه در روز نیمه شعبان آغاز شد و امروز مرحله دوم آن به پایان رسید، البته روز گذشته تمام ماوریت های میدانی از پیش تعیین شده با موفقیت به پایان رسیده بود. امروز ما در محل استراحت نیروهای داوطلب مردمی و تجدید قوا و تکمیل تجهیزات آنان هستیم، هم اکنون برای مرحله بعدی عملیات آزادسازی فلوجه و وارد شدن به این شهر برنامه ریزی می کنیم، طرح های مناسب برای عملیات پاکسازی فلوجه و موصل تهیه شده اند.

وی همچنین تاکید کرد: ما بر عهدی که به مردم و مرجعیت دادیم استوار هستیم و هرگز از این جنگ عقب نشینی نخواهیم کرد و تا پاکسازی کامل عراق به راه خود ادامه می دهیم. به امید خدا به زودی فلوجه را پاکسازی کرده و پس از آن به سمت موصل می رویم و نقشه های لازم برای هر دو عملیات طراحی شده است.

این فرمانده عراقی گفت: همانطور که می دانید شهر فلوجه مملو از افراد غیر نظامی است که داعش از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کند طرح های ما برای ورود به شهر فلوجه کامل است اما وجود افراد غیر نظامی در شهر و تلاش برای تامین مسیر امنی برای خروج آنان روند عملیات را با کندی مواجه می کن.

وی همچنین توضیح داد: نیروهای عراقی و نیروهای داوطلب مردمی هم اکنون فلوجه را به محاصره کامل خود در آورده و در گرداگرد آن مستقر شده اند دلیل تاخیر در پاکسازی شهر فلوجه و پیشروی در آن تلاش برای گشودن معابر امن برای خروج خانواده ها و مساله اسکان دادن موقت آنان تا زمان پاکسازی شهر از وجود تروریست های داعشی است. به امید خدا پیروزی و وارد شدن به شهر فلوجه بسیار نزدیک است.

 

 

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ادامه تلاش‌ها برای خارج کردن غیر نظامیان از شهر فلوجه + فیلم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات