تهدیدات بی سابقه و گسترده علیه وزارت دادگستری آلمان

هایکو ماس وزیر دادگستری آلمان از تشدید خشونت راست افراطی در جامعه آلمان و تهدیدات گسترده و بی سابقه علیه خود، به ویژه بعد از اینکه جنبش ضد اسلامی پگیدا را به عنوان رسوایی برای آلمان قلمداد کرد خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "هایکو ماس"، وزیر دادگستری آلمان در گفتگو با نشریه "بیلد" آلمان از حملات و تهدیدات گسترده از طرف راستگرایان افراطی علیه خود سخن گفته و اظهار داشت: من حدود بیست سال است در عرصه سیاسی کار می کنم و تا این حد خشونت رفتاری  مانند امروز را تجربه نکرده ام.

وی از ارسال نامه های پر از نفرت به وزارتخانه خود سخن گفته و تصریح کرد که وی تهدید به مرگ با ذکر محل، تاریخ و ساعت را دریافت کرده است.

هایکو ماس تصریح کرد که حملات و تهدیدات از زمانی که وی جنبش ضد اسلامی پگیدا را به عنوان رسوایی برای آلمان ارزیابی کرده است شدت پیدا کرده است.

وزیر دادگستری آلمان در عین حال تصریح کرد که از این تهدیدات مرعوب نشده و ترسی به خود راه نداده و همچنان کار و تکلیف خود را بدون تاثیر گرفتن از این گونه اقدامات نفرت انگیز انجام می دهد.

به گفته وی این گونه تهدیدات از طرف گروه های راست افراطی انجام می شود.

وزیر دادگستری آلمان در بخش دیگری از سخنانش درباره افزایش خشونت راست افراطی در آلمان هشدار داده و گفت: ما مدارک آشکاری داریم مبنی بر اینکه گروه های راستگرا همچنین در اینترنت بهتر سازماندهی می شوند و این خطرناک است. ما باید این مسئله را خیلی جدی بگیریم.

وی در عین حال تصریح کرد که دموکراسی ما به اندازه کافی قدرتمند است تا در برابر جناح راست پوپولیستی بایستد.

ماس همچنین از شهروندان خواست قاطعانه از ارزش های اساسی دموکراتیک خود دفاع کنند. افراط گرایان ادعا می کنند که از طرف مردم صحبت می کنند؛ اما آن ها در اکثریت نیستند. آن ها فقط اقلیتی هستند که بعضی وقت ها به خیابان ها می آِیند و بخصوص بلند فریاد می زنند. اکثریت در کشور ما آلمان را دنیایی باز و بی تعصب می دانند. این اکثریت نباید بیش از این سکوت کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تهدیدات بی سابقه و گسترده علیه وزارت دادگستری آلمان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات