سانسور و خودسانسوری از آسیب‌های جدی تحلیل‌های امنیتی است/ از برچسب‌زدن به تحلیل‌گران پرهیز شود

وزیر اطلاعات سانسور و خودسانسوری را از آسیب‌های جدی تحلیل‌های امنیتی عنوان کرد و گفت: خودسانسوری امری جدی است که تصمیم‌گیران کشور را از درک حقایق باز داشته و صرفا به توجیه افکار سوق می‌دهد.


7781.jpg

به گزارش شریان نیوز،حجت الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات امروز در همایش ملی روش های تحلیل اطلاعات که در سالن همایش های صداوسیما در حال برگزاری است، ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش گفت: بیش از ٢١٠ اثر علمی به این همایش ارائه شده و این حاکی از استقبال خوب شرکت کنندگان از این همایش است.

وی افزود: تدبر یکی از راه های اساسی برای یافتن حقیقت است؛ اگر تدبر و ژرف اندیشی نباشد انسان به مراحل بالاتر نمی‌رسد.

وزیر اظلاعات تصریح کرد: حجم اطلاعات بدون تحلیل مانند جنگلی است که برای برون رفت از آن راهی ترسیم نشده و انسان تا مدتها در جنگل سرگردان می‌ماند.

علوی با بیان اینکه امروز در عصر تحلیل زندگی می‌کنیم، اظهار داشت: ابزارهای موجود، این تحلیل ها را تسهیل کرده و می‌تواند تاثیرات مثبت و منفی بر روی اندیشه های انسان داشته باشد.

وی اضافه کرد: باید روی تحلیل ها مدیریت صحیح و علمی شود نه اینکه تحلیل مانع تحلیل و پیشگیری ها شود، تحلیل های اطلاعاتی باید آسیب شناس و واقع گرا و نه توهمی و پیش بینی کننده آینده باشد.

به گفته وزیر اطلاعات روش تحیلیل مانند ظرفی است که بر محتوا هم تاثیر می‌گذارد و هرچه ریل‌گذاری در این مسیر هوشمندانه تر باشد قطار تحلیل به نتیجه های ارزشمند می‌رسد.

علوی با بیان اینکه شناسایی پدیده‌ها، شناسایی بحران‌های اقتصادی و امنیتی نیازمند تحلیل اظلاعاتی است، افزود:

اطلاعات مختص یک رشته نیست و با تمام رشته ها باید هم افزایی و تعامل داشته بانشد.

وی گفت: تحلیل های اطلاعاتی باید عقل محور باشد اگر خدایی نکرده تحلیل ها احساسات محور و نشات گرفته از حب و بغض و سلیقه ای باشد امنیت ملی با خطرات جدی مواجه خواهد شد چرا که نتیجه آن اطلاعاتی مبتنی بر توهم ها خواهد بود.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه در تحلیل های امنیتی سانسور و خودسانسوری از آسیب های جدی است، افزود: خودسانسوری امری جدی است که تصمیم گیران کشور را از درک حقایق باز داشته و صرفا به توجیه افکار سوق می‌دهد و لذا مسیر را برای تصمیمات مناسب باز میدارد.

وی ادامه داد: انحرف در تصمیم سازی از نتایج غلط تحلیل اطلاعاتی است که حداقل نتیجه آن اطلاف منافع و فرصت سوزی هاست لذا در تحلیل اطلاعات فضای باز و اندیشه حرفه ای از ضرورترهاست. پرهیز از برچسب به تحلیل گران مورد توجه قرار گیرد؛ کافی است به تحلیل گران برچسب چپ و راست بزنند تا تحلیل ها به نتایج غلط برسد و این یک آسیب جدی است. باید فضا بگونه باشد که افراد بدون واهمه سراغ تحلیل بروند.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: رویکرد دستگاه های اطلاعاتی بهره گیری ازروش های علمی است که اگر ما هم دراین زمینه حرکت نکنیم ضرر میکنیم لذا اگر کار اطلاعاتی را دانش بنیان کنیم به امنیت پایدار و اسیب ناپذیرتر میرسیم.

[ منبع این خبر سایت شریان-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سانسور و خودسانسوری از آسیب‌های جدی تحلیل‌های امنیتی است/ از برچسب‌زدن به تحلیل‌گران پرهیز شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات