وزیر اطلاعات: نخبگان با ما در ارتباط باشند

حجت‌الاسلام علوی گفت: نخبگان و فرهیختگان جامعه باید در عرصه اطلاعات نهایت همکاری‌ها را داشته باشند تا کار اطلاعاتی دانش‌بنیان با همکاری آنان شکل بگیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز در حاشیه همایش ملی تحلیل‌های اطلاعاتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رهبر انقلاب بر مردم‌پایه بودن کار دستگاه‌های اطلاعاتی تأکید دارند، گفت: همواره دستگاه‌های اطلاعاتی در همین زمینه اقدام کرده‌اند.

وی افزود: بستر حضور و نقش مردم را باید دستگاه‌های اطلاعاتی فراهم کنند، نقش مردم فقط به ارائه سلسله گزارش خلاصه نمی‌شود، بلکه نخبگان هم در این زمینه باید حضور یابند.

حجت‌الاسلام علوی با تذکر اینکه نخبگان و فرهیختگان جامعه که از بلوغ و نبوغ کافی برخوردارند باید در عرصه اطلاعات نهایت همکاری‌ها را داشته باشند تا کار اطلاعاتی دانش‌بنیان با همکاری آنان شکل بگیرد، اظهار داشت: امروز اولین همایش درباره روش‌های علمی تحلیل اطلاعات برگزار شد که با استقبال خوبی برگزار شد. هدف این بود که روش‌های علمی تحلیل اطلاعات صرفاً در اختیار دستگاه‌های اطلاعاتی نباشد و مراکز علمی و پژوهشی نیز به این مسئله ورود کنند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: 30 مرکز مختلف در این همایش حضور یافته‌اند و بیش از 210 مقاله به دبیرخانه همایش فرستاده شده و 150 مقاله نیز پذیرفته شده است.

وی با اشاره به اهمیت موضوع روش‌های علمی تحلیل‌های اطلاعاتی گفت: اهمیت دانش‌بنیان وقتی محقق می‌شود که از علوم مختلف بهره ببریم و در تضارب آراء راهکارهای مناسب و کم‌هزینه برای مقابله با بحران‌ها را ارائه کنیم.

حجت‌الاسلام علوی در پایان تأکید کرد: از زمانی که وزارت اطلاعات کار خود را آغاز کرد، امام راحل آن را اطلاعات 36میلیونی معرفی کرد، یعنی همه مردم در عرصه اطلاعات اثرگذار بودند، امروز هم ما می‌گوییم اطلاعات 80میلیونی.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر اطلاعات: نخبگان با ما در ارتباط باشند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات