واکنش ترامپ به مرگ "محمد علی کلی" چه بود؟

به نقل از ای بی سی نیوز؛ دونالد ترامپ با فاصله‌ اندکی پس از انتشار خبر فوت کلی در توئیتی نوشت: محمدعلی در 74 سالگی درگذشت! مردی که یک قهرمان واقعی و فردی ستودنی بود. دل همه ما برای او تنگ خواهد شد.اما جالب اینجاست که محمدعلی چندماه پیش از مرگش، به پیشنهاد ترامپ مبنی بر ممنوع شدن ورود و مهاجرت مسلمانان به آمریکا، در صورت انتخاب او به عنوان رئیس جمهور در انتخابات ماه نوامبر سال جاری واکش نشان داده بود.

کلی در پیامی در ماه دسامبر تحت عنوان «پیشنهاد نامزدهای ریاست جمهوری برای ممنوع شدن مهاجرت مسلمانان به آمریکا»، از ترامپ انتقاد کرد.

بوکسور افسانه‌ای آمریکا در پیامش نامی از ترامپ نیاورده است، اما موضوع پیام وهدف از این متن کاملاً مشخص است.

محمدعلی در این پیام نوشته است: «رهبران و سران جهان اسلام باید از جایگاه و موقعیت خود استفاده کنند تا درک و شناختی صحیح از اسلام را به جامعه جهانی عرضه کنند، همچنین آنها باید نسبت به انحرافاتی که قاتلان و آدم‌کش‌های تکفیری و گمراه در نظرات مردم پیرامون مبانی اسلام توسط ایجاد کرده‌اند اقدام نمایند». 

عبارت «قاتلان و آدم‌کش‌های تکیری و گمراه» در پیام کلی به عاملین حملات تروریستی پاریس، سن برناردینو و سایر حملات صورت گرفته توسط گروه‌های تکفیری اشاره دارد.
 
ماه گذشته، ترامپ در اظهاراتی پیشنهاد ممنوعیت ورود و مهاجرت مسلمانان به آمریکا را مطرح نمود. 

شورای روابط آمریکایی-اسلامی، بزرگترین گروه حقوق شهروندی مسلمانان در آمریکا،  نیز نسبت به فوت کلی واکنش نشان داد و ضمن تقدیر از او، درگذشت وی را تسلیت گفت.

رولا آلوچ، رئیس شورای ملی سازمان مذکور درباره محمدعلی گفت: «محمدعلی، مردی که همیشه علیرغم انتقادات و دشواری‌ها، به اصول خود پایبند بود،او یک وطن‌پرست نمونه و یک مسلمان واقعی بود. قدرت، شجاعت و عشق او به بشر همیشه برای تمامی افراد، افرادی با اعتقادات و پیشینه‌ متفاوت در آمریکا و در سطح جهان الهام‌بخش بوده و خواهد بود».

در ادامه متن کامل پیام محمدعلی کلی در ماه دسامبر ذکر شده است: «من مسلمانم و اسلام با کشتار مردم بیگناه در پاریس، سن برناردینو یا هیچ جای دیگر جهان ارتباطی ندارد و آن را تقبیح می‌کند. مسلمانان واقعی می‌دانند که خشونت بیرحمانه گروه‌های به اصطلاح جهادی، خلاف اصول دین مبین اسلام است».

«ما مسلمانان معتقدیم که باید مقابل کسانی بایستیم که از اسلام برای پیشبرد و دستیابی به اهداف خود سوء استفاده می کنند. این گونه افراد باعث می‌شوند که افرادی که خواهان کسب اطلاع درباره اسلام یا مسلمان شدن هسند، از این دین فاصله بگیرند. مسلمانان واقعی می‌دانند یا باید بدانند که هیچکس نباید مجبور شود که به اسلام ایمان بیاورد». 

«من به عنوان کسی که هرگز متهم به اتخاذ واکنش یا اظهارنظر سیاسی نشده‌ام، معتقدم که رهبران و سران جهان اسلام باید از جایگاه خود استفاده کنند تا درک و شناختی صحیح از اسلام را به جامعه جهانی ارائه دهند، آنها باید نسبت به انحرافات ایجاد شده در نظرات مردم پیرامون مبانی واقعی اسلام اقدام نمایند، انحرافاتی که توسط قاتلان و آدم‌کش‌های گمراه و منحرف صورت گرفته است،».

[ منبع این خبر سایت ایران-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واکنش ترامپ به مرگ "محمد علی کلی" چه بود؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات