«والیبال ایران بعد از 52 سال به المپیک رسید» یعنی چه؟

«تیم ملی ایران پس از 52 سال به المپیک راه پیدا کرد»این جمله ای است که مدام این روزها دررسانه های مختلف منتشر می شود و البته کمتر کسی به دلیل بیان این جمله اشاره می کند. جمله ای دو پهلو که یک معنی اشتباه در بر داردو این ذهنیت را ایجاد می کند که تیم ملی والیبال ایران 52 سال قبل به المپیک رسیده است. 
به گزارش عصرایران ، اولین دوره مسابقات المپیک 120 سال قبل در 1986 برگزار شده و این تاریخچه هم کمک می کند که حضور والیبال ایران پیش از 50 سال قبل ممکن باشد.نکته مهم اما اینجاست که والیبال تنها 52 سال است که به المپیک راه پیدا کرده است . 
والیبال پیش ازاین و برای اولین بار در مسابقات المپیک 1924 پاریس حضور داشت. حضوری غیر رسمی به عنوان ورزشی از قاره آمریکا.مسیری که ورزش های دیگر هم برای اضافه شدن  به المپیک طی کرده اند. در همان سال ورزش هایی مانند بیس بال و قایقرانی کانو هم با والیبال همراه بودند. 
این حضور در المپیک اما ادامه پیدا نکرد و پس ازجنگ جهانی در سال  1957 والیبال صاحب ساختار جهانی و فدراسیون بین المللی شد و کنفدراسیون های زیرمجموعه اش را تشکیل داد. 7سال پس از تشکیل فدراسیون و کنفدراسیونها در سال 1964 درالمپیک توکیو برای اولین بار به عنوان ورزشی المپیکی شرکت کرد و درقسمت مردان آن شوروی قهرمان شد و ژاپن قهرمان بانوان اش. 
پس ازان قوانین برگزاری مسابقات والیبال در المپیک شامل انتخابی ها و مدل رو در رو شدن تیمها تغییراتی داشت اما اولین حضور والیبال در المپیک 1964 بوده و المپیک ریو 2016  دقیقا 52 سال پس از آن رویداد است. به همین دلیل ایران پس از 52 سال به المپیک رسیده و در اصل جمله «اولین حضور والیبال ایران در المپیک» توضیح بهتری در مورد شرایط تیم ملی والیبال است. 

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««والیبال ایران بعد از 52 سال به المپیک رسید» یعنی چه؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات