ژرژ سیمنون با سربازرس مگره به ایران بازگشتند

به گزارش خبرنگار مهر، اثر تازه از ژرژ سیمنون نویسنده مشهور رمان‌های پلیسی و خالق شخصیت داستانی کاراگاه مگره با عنوان «حماقت مگره» منتشر شد.

این اثر که با ترجمه رامین آذربهرام به فارسی برگردانده شده است؛ از سوی نشر مروارید روانه بازار کتاب شده است.

ماجرای رمان «حماقت مگره» در پاریس روی می‌دهد. زنی سالخورده هر روز به اداره پلیس میآید تا با سربازرس مگره ملاقات کند. او به مگره می‌گوید که شخصی در غیاب او آپارتمانش را می‌گردد و وسایلش را جابهجا می‌کند. مگره به او قول می دهد که به دیدنش برود اما روز بعد جسد پیرزن در آپارتمانش پیدا می‌شود. مگره تحقیقات گستردهای را آغاز می کند و در می‌یابد که هدف قاتل پیداکردن وسیله‌ای باارزش در میان اثاثیه خانه پیرزن بوده است و پای رئیس سابق سندیکای تبهکاران شهر تولون به میان می‌آید.

سیمنون تا زمان حیان خود به عنوان یکی از پرکارترین نویسندگان قرن بیستم شناخته شده بود. وی هر روز از ساعت چهار صبح شروع به نوشتن می‌کرد و کار را تا ظهر ادامه می‌داد و بقیه روز را استراحت می‌کرد. به این ترتیب می‌توانست در هر روز ۶۰ تا ۸۰ صفحه مطلب بنویسد.

بیشترین شهرت سمینون در میان ۲۰۰ رمان و ۱۵۰ رمان کوتاهی که از وی منتشر شده به ۷۵ رمان و ۲۸ داستانی کوتاهی بر می‌گردد که او در آنها از شخصیت خیالی کمیسر مگره بهره می‌برد که نخستین این رمان ها با نام مسافری که با ستاره شمال آمد در سال ۱۹۳۱ و آخرین آنها مگره و مسیو چارلز به چاپ رسیدند.

این رمان را نشر مروارید با قیمت ۱۳۵۰۰ تومان منتشر کرده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ژرژ سیمنون با سربازرس مگره به ایران بازگشتند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات