افزایش ۶۰ درصدی ورودی آب به سدهای کشور/ تشکیل شورای عالی آب

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حاج رسولی ها صبح یکشنبه در آئین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان که در سالن جلسات این شرکت برگزار شد ضمن بیان اینکه رهبری از دولت خواستار تشکیل شورای عالی آب شدند، بیان کرد: در دولت یازدهم ۱۷ جلسه در شورای عالی آب برگزار شده است.

وی با اشاره به این مطلب که این میزان بارندگی در کشور نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته است، گفت: بارندگی امسال در کشور سبب جبران آب سطحی کشور شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب با تاکید بر اینکه بارندگی ها در هشت سال خشکسالی زیر نرمال بوده است، گفت: خوشبختانه امسال بارندگی نزدیک نرمال بودو این مهم موجب شد تا خیلی از منابع خصوصا آب سطحی کشور جبران شود.

حاج رسولی ها از جبران پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب از کسری مخازن آب های زیرزمینی در پایان برنامه ششم توسعه خبر داد و افزود: دیگر افت سطح مخازن نخواهیم داشت.

وی وضعیت نامناسب آب و صیانت از سفره های زیر زمینی را از چالش های جدی کشور دانست و بافزود: طرح احیاء و تعادل بخشی به سفره های زیر زمینی یکی از راهکارهای مقابله با این بحران ها است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از در حال مطالعه بودن ۱۴۴سد در کشور برای احداث خبر داد و گفت: از این شمار ۵۸ سد در حال ساخت است.

حاج رسولی ها با تاکید بر اینکه از ابتدای دولت یازدهم بحث تامین آب شرب و صنعت منطقه و خصوصا شرب سمنان مورد توجه وزارت نیرو بوده است، گفت: در یک سال اول نیاز بود که یک سری کارهای تکمیل مطالعاتی انجام شود خصوصا گزارشاتی که مورد نیاز سازمان حفاظت محیط زیست بود.

وی همچنین وضعیت سد زاینده روز در اصفهان و درودزن در فارس را بحرانی توصیف کرد و افزود: وزارت نیرو برای ساخت سد ها اولویت بندی کرده است و در این راستا ۱۴ سد طی سالجاری آبگیری آنها آغاز یا به بهره برداری می رسند.

این مراسم با حضور مسئولان استانی برگزار و از زحمات شش ساله اتابک جعفری مدیرعامل سابق شرکت آب منطقه ای سمنان قدردانی و ایرج حیدریان به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش ۶۰ درصدی ورودی آب به سدهای کشور/ تشکیل شورای عالی آب» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات