اجرای طرح هادی و مقاوم سازی مسکن روستایی گامی در کاهش نرخ مهاجرت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی، حافظ باباپور یکشنبه با بیان این مطلب خاطر نشان كرد: این شرایط زمینه توسعه بخش تولید و کاهش بیکاری و معضلات حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ استان را به دنبال دارد و بنابراین لازم است مسئولان به روستاها توجهی ویژه ای داشته باشند و با برنامه ها و طرح ها زیر بنایی توسعه پایدار را در این مناطق رقم بزنند.

 وی تغییر اساسی در بافت روستاها را یكی از اقدامات قابل قبول بنیاد مسكن در این مناطق عنوان و اظهار داشت: با بهسازی روستاها بافت و ظاهر روستا تغییر پیدا كرده و باعث ماندگاری روستایی در روستا شده و حتی كسانی كه سالیان سال از روستاها مهاجرت كرده بودند، به روستاها برگردند و روستاها را آباد کنند.

مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی اظهار كرد: تا بحال در روستاهایی كه زمینه مشاركت همه‌ جانبه، همكاری و همدلی بین تمامی اهالی روستا وجود داشته، مردم توانسته‌ اند تغییرات اساسی در داخل روستا ایجاد كنند زیرا مشاركت و همدلی در داخل روستا، انگیزه مسئولان دولتی را نیز بیشتر می‌ کند و خدمات بیشتری به روستا عرضه می شود.

وی افزود: بدون شک حضور اعضای شورای اسلامی، بزرگان محلی و دهیاران برای هماهنگی و یكپارچگی روستا بسیار اثربخش خواهد بود و بنابراین وظیفه آنان برای هماهنگی و مشاركت مردم درروستاها بسیار سنگین‌ تر به نظر می رسد.

باباپور تصریح کرد: اگر روستائیان می‌ خواهند برنامه‌ های توسعه‌ ای دستگاه‌ ها به ویژه بنیاد مسكن رضایتمندی آنان را تامین کند، باید همكاری و مشاركت همه‌ جانبه در اجرای طرح ها داشته باشند زیرا مشاركت مردم، انگیزه لازم را برای خدمات‌ دهی بیشتر در بین دستگاه‌ ها و مسئولان به وجود می‌ آورد.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای طرح هادی و مقاوم سازی مسکن روستایی گامی در کاهش نرخ مهاجرت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات