واکنش به اجرای حکم شلاق کارگران آق‌ دره

کارگران معدن بعد از 9 ماه کار به مدت سه ماه تعطیل شده بودند تا با این روش پاداش، عیدی و بیمه شامل آنها نشود.

شلاق کارگران

نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای حکم شلاق برای کارگران معدن آق‌دره در شهرستان تکاب استان ‌آذربایجان غربی گفت: کارگران معدن بعد از 9 ماه کار به مدت سه ماه تعطیل شده بودند تا با این روش پاداش، عیدی و بیمه شامل آنها نشود. وی ادامه داد: این کارگران پس از تجمع مقابل کارخانه با نگهبان درگیر می‌شوند و خساراتی را به نگهبانی وارد می‌کنند در نتیجه کارفرما، شخص نگهبان و شورای تامین از این کارگران شکایت کرده و دادستان مجازات سنگینی را برای آنها صادر می‌کند. به گفته وی بعد از رضایت نگهبان و کارفرما شعبه 10 تجدید نظر استان آذربایجان‌غربی حکم زندان و جزای نقدی کارگران را می‌بخشد اما حکم شلاق کارگران در 25 فروردین سال‌جاری اجرا می‌شود.

پس از رسانه‌ای شدن خبر اجرای حکم، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی یادداشتی نسبت به متداول شدن برخورد قضایی با اعتراضات صنفی کارگری واکنش نشان داد. ربیعی در این یادداشت نوشته است: شنیدن خبر مجازات شلاق، به دلیل اخلال در نظم عمومی، آن هم در معدنی دور افتاده از شهر، قابل تامل بوده و بسیار متاسفم کرد.

 او در این نوشه تاکید کرده است: اگرچه از منظر حقوقی و قضایی این حق برای مدعی‌العموم باقی است که حکم را درست تلقی کرده و آن را اجرا کند، اما به نظر اینجانب این گونه اجرای احکام جزایی باید تاثیر عملی مثبتی نیز داشته باشد.

سیمرغ

مطالب مرتبط:

اجرای حکم شلاق ۲ روزه خوار و ۲ سارق در ملا عام در شیراز

شلاق زدن مجرم در ملاء عام+عکس

شلاق‌ خوردن دختر و پسر دانشجو در اندونزی+عکس

شلاق سه زن در ملأعام به اتهام روابط نامشروع + تصاویر

حکم 50 ضربه شلاق پیشکسوت پرسپولیس اجرا شد + عکس

[ منبع این خبر سایت نیک صالحی-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واکنش به اجرای حکم شلاق کارگران آق‌ دره» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات