نباید کسی در امور سازمان های نظام مهندسی دخالت کند

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حامد مظاهریان افزود: تا زمانی که نظارت و بازرسی به نحو شایسته‌ای انجام و همه چیز شفاف شود، هیچ کس به خود اجازه دخالت در این خصوص را نخواهد داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه شهرداری‌ها به عنوان مجری در حال حاضر یکی از خطرهای بیرونی هستند، گفت: شهرداری‌ها و هیچ نهاد دیگری به عنوان مجری حق ندارند در این امور دخالت کنند و سازمان های نظام مهندسی ساختمان باید با شفافیت و بازرسی صحیح، شرایط مناسب را فراهم کنند.
مظاهریان با تاکید بر اینکه مجموعه وزارت راه و شهرسازی و دفتر سازمان‌های نظام مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای قصد دخالت ندارند، گفت: وزارت راه و شهرسازی در مورد سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان به عنوان دستگاه بالادستی از وظایف نظارت خود کوتاه نمی‌آید.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تمام تلاش ما تبعیت از قانون و اجرای صحیح آن است و قانون سازمان نظام مهندسی ساختمان که 20 سال پیش تدوین شد قانونی خوبی در زمان خود بود و هنوز هم ظرفیت‌های فراوانی دارد.
مظاهریان افزود: تقریبا همه اعتقاد دارند انتخاب بازرس باید فرآیند مستقل‌تری داشته باشد و ما معتقدیم که بازرسان دیده‌بانان سازمان نظام مهندسی ساختمان در کشور هستند و باید نقش بازرسان در بازرسی صحیح، توانمندسازی شده و به رسمیت شناخته شود.
به گزارش ایرنا، انتخابات هفتمین دوره شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان تیرماه امسال برگزار می شود.
اقتصام**1108 **1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نباید کسی در امور سازمان های نظام مهندسی دخالت کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات