معاون بنیاد ملی نخبگان: بازگشت نخبگان به کشور افزایش دارد

به گزارش ایرنا، سیدمهدی موسوی کوهپر روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس بنیاد نخبگان استان گلستان که در گرگان برگزار شد، افزود: برخلاف سال های گذشته، ماندگاری دانش آموختگان در کشور بیشتر از قبل شده است و با تداوم این برنامه ها و حمایت ها، امیدواریم در آینده باز هم شاهد بازگشت نخبگان کوچ کرده به کشور باشیم.
وی بیان کرد: یکی از مواردی که می تواند منجر به بیشتر شدن اراده بازگشت به کشور در میان دانشجویان مهاجرت کرده شود، تقویت تعلقات خاطر به آب و خاک و باورهای کشور است.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان افزود: نخبگان مهاجرت کرده به خارج از کشور با امکانات فراوان و ابزار لازم برای ادامه تحصیل و زندگی مواجه می شوند و تصمیم برای ماندن پس از پایان تحصیل در میان آنها اتفاق غیرقابل باوری نیست.
موسوی کوهپر ادامه داد: تنها عاملی که می تواند منجر به بازگشت مجدد این دانشجویان به کشور شود ، باور خدمت به میهن است که این آموزش ها باید از سنین پایین و در مدارس ابتدایی به دانش آموزان داده شود.
وی گفت: یکی از مشکلاتی که در سال های اخیر با آن روبرو هستیم ، انتظار بالا و برخی خواسته های نخبگان برای ادامه کار و فعالیت در کشور است.
معاون بنیاد ملی نخبگان بیان کرد: برخی از آنها انتظار دارند که همه امکانات و وسایل را در اختیار داشته باشند که این باور اشتباه است.
موسوی کوهپر بیان کرد: نخبه بودن وقتی برای جامعه ارزش و اعتبار است که آن فرد بتواند با ارایه راهکار و برنامه ای مناسب، موجب حل یک مشکل شده و باری را از دوش مردم بردارد.
وی به سیاست های بنیاد ملی نخبگان در حمایت از برنامه های افراد واجد شرایط اشاره کرد و گفت: امکانات و بودجه مناسب بنیاد ملی نخبگان اگر مورد استفاده صحیح افراد نخبه قرار گیرد می تواند زمینه ساز حل مشکلات و رفع برخی کمبودها در جامعه شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان به ظرفیت های فراوان استان گلستان نیز اشاره کرد و گفت: یکی از ظرفیت های کمتر مورد استفاده قر ار گرفته شده در این استان، کشاورزی است که نخبگان باید برای بهره برداری مطلوب از این بخش ایده های خلاقانه و مبتکرانه ای ارایه کنند.
در پایان این مراسم از تلاش های علیرضا خواجه شاهکوهی قدر دانی و ابوالقاسم خزاعیان به عنوان رییس جدید بنیاد نخبگان استان گلستان معرفی شد.
3091/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون بنیاد ملی نخبگان: بازگشت نخبگان به کشور افزایش دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات