اختلال خواب مشکل عمده ورزشکاران حر‌فه‌ای

ورزشکاران حر‌فه‌ای بیش از آنچه که تصور می‌شود دچار اختلال خواب می‌شوند. با این حال آزمایش‌های سیستماتیک، مشاوره و درمان‌های فردی می‌تواند کیفیت خواب آنها را افزایش دهد. آفتاب : مطالعات منتشر شده در مجله علم ورزش نشان داده است که اقدامات سیستماتیک می‌تواند کیفیت خواب ورزشکاران حر‌فه‌ای را افزایش دهد.
برای انجام این تحقیقات محققان فنلاندی 107 ورزشکار حر‌فه‌ای را مورد بررسی قرار دادند. بررسی‌ها نشان داد که یک چهارم ورزشکاران حر‌فه‌ای از اختلال خواب مانند سخت به خواب رفتن، سخت نفس کشیدن و غیره رنج می برند. بیشتر ورزشکاران کم خوابی دارند.
به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از سایت MNT، بیشتر ورزشکاران اعلام کردند که مشاوره و راهنمایی متخصصان کیفیت خواب آنها را افزایش داده است.
ورزشکاران برای داشتن ریکاوری مناسب نیاز به خواب کافی دارند.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اختلال خواب مشکل عمده ورزشکاران حر‌فه‌ای» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات