اعلام مساعدت سازمان ملل به ایران برای رسیدن به توسعه پایدار

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، گری لوئیس روز یکشنبه در همایش ملی محیط زیست که به مناسبت هفته محیط زیست برگزار شد افزود: سازمان ملل از سال 1950 در ایران است و در این مدت اقدامات مشترک زیادی انجام شده است که اکنون نیز برای رسیدن به توسعه پایدار در کنار ایران هستیم.
وی اظهار کرد:باید شیوه هایی را اتخاذ کنیم تا مباحث توسعه پایدار با زندگی مردم ایران مرتبط باشد، تلاش کنیم کمیته ملی توسعه پایدار چشم انداز توسعه را به اهداف محقق شده تبدیل کند که با مصوبه اخیر سازمان ملل در خصوص توسعه پایدار همسو است.
لوئیس ادامه داد: در این راستا آژانس های سازمان ملل مشتاق هستند با کمیته ملی توسعه پایدار ایران و تحقق این اهداف تعامل داشته باشند، توسعه ملی پایدار دارای 169 شاخص است.
وی افزود: ایران کشوری است که موسس سازمان ملل بوده و در منطقه حوزه گسترده ای است و مرکز کره خاکی و منابعی است که اکنون در خطر و تنش قرار دارد، اما جهت درستی را انتخاب کرده ایم، سال گذشته چند رویداد بین المللی را شاهد بودیم که بر روی مسائل توسعه پایدار تمرکز کردند.
نماینده مقیم سازمان ملل در ایران گفت: اجلاس توسعه پایدار که سپتامبر سال گذشته در نیویورک برگزار شد نشان می دهد دنیا می تواند خودش را سامان دهد و به توسعه پایدار دست برسد، اما اینکه سازمان ملل چه کمکی می تواند به ایران کند؛ سعی کردیم در این راستا خود را طوری برنامه ریزی کنیم که با ایران هماهنگ شویم.
وی ادامه داد: در چند ماه گذشته هماهنگی های خوبی داشتیم و چند آژانس سازمان ملل گام های خوبی برای همکاری با ایران برداشته اند، به عنوان مثال هدف شماره دو در توسعه پایدار گرسنگی و قحطی است که باید ببنیم فائو چه کارهایی می تواند در این راستا انجام دهد.
لوئیس گفت: ایران در 30 سال گذشته در زمینه ارائه خدمات بهداشت عمومی پیشرفت های خوبی داشته است، قطعا ایران در روند توسعه با چالش های جدیدی مواجه می شود که به بیماری های غیر واگیر بر می گردد، همچنین در 30 سال گذشته امید به زندگی در ایران از 51 سال به 71 سال افزایش یافته است.
وی افزود: در 30 سال گذشته تنها کشوری که از اهداف توسعه انسانی جلوتر بود ایران است، در این مدت تحول منطقه شهری ایران را شاهد بودیم، تا 30 سال گذشته 30 درصد مردم شهرنشین بودند اما اکنون 70 درصد شهر نشین هستند که باید تمام سیستم های لازم شهرنشینی برای این جمعیت فراهم شود که ایران خوب کار کرده است.
علمی 9014**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعلام مساعدت سازمان ملل به ایران برای رسیدن به توسعه پایدار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات