تکمیل طرح "مدرسه آماده" در 580 مدرسه پایتخت


رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد که تا پایان امسال در 580 مدرسه دیگر پایتخت طرح مدرسه آماده به طور کامل اجرا خواهد شد.
احمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین وضعیت اجرای طرح مدرسه آماده در پایتخت، گفت‌: با تعطیل شدن مدارس، اجرای طرح «مدرسه آماده» متوقف نخواهد شد و گرچه اقداماتی که نیاز به حضور دانش‌آموزان داشته باشد به آغاز سال تحصیلی موکول خواهد شد اما اقدامات زیرساختی در ایام تابستان نیز اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه تا کنون طرح مدرسه آماده در 420 مدرسه پایتخت به طور کامل اجرایی شده است، گفت: در فاز نخست بنا بود این طرح در 1000 مدرسه اجرا شود و در حال حاضر نیز اجرای آن در تمامی مدارس آغاز شده اما در 580 مدرسه هنوز به طور کامل پیاده نشده که این مدارس نیز تا پایان سال 95 آن را تکمیل خواهند کرد، البته تعداد قابل توجهی از این مدارس تا پایان نیمه نخست امسال طرح را کامل خواهند کرد.
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اضافه کرد: همچنین امسال از مدارس خواسته‌ایم که مانور زلزله مناسب به موقعیت خود را داشته و هر مدرسه سناریویی متفاوت برای خود داشته باشد. که این امر نیز تحت طرح مدرسه آماده ادامه خواهد یافت.
صادقی با ابراز امیدواری نسبت به اجرای این طرح در تمام مدارس تهران و سراسر کشور، گفت:‌ استراتژی ملی باید به سمت برخورداری از مدارس ایمن و تاب آور برود، ایران در همایش تاب آوری و کاهش مخاطرات سوانح که در سال ۹۳ در سندای ژاپن برگزار شد خود را متعهد دانست که مدارس شهر تهران را ایمن سازی کند.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید بتوانیم در طرح مدرسه آماده شهر تهران پیشگام باشیم و این تجربیات را در سطح بین الملل به اشتراک بگذاریم، گفت: در تلاش هستیم در کنار همکاری دولت، مطالبات ایمنی را برای مدارس ایجاد کنیم، ضمن اینکه در کنار دولت و مردم حضور بخش‌های خصوصی در این امر بسیار لازم است.احمد صادقی
وی ارتقای آمادگی، ایمنی و توانمندسازی مدارس شهر تهران برای مقابله با حوادث را هدف اصلی اجرای طرح مدرسه آماده اعلام کرد و گفت: ایجاد زمینه مناسب مشارکت و همکاری سازمان یافته شهروندان، سازمانها و نهادهای مسئول در حوزه مدیریت بحران، تهیه سند کاهش خطرپذیری مدارس شهر تهران، بهبود و توسعه عدالت آموزشی، تغییر سبک زندگی شهروندان در راستای ترویج و ارتقای فرهنگ تاب آوری در برابر سوانح، افزایش مهارت فردی پرسنل مدارس و دانش‌آموزان در مواجهه با حوادث و تقویت ساختارهای فعالیت و مشارکت گروهی پرسنل و دانش‌آموزان مدارس از دیگر اهدافی است که با اجرای طرح مدرسه آماده باید به آن برسیم.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تکمیل طرح "مدرسه آماده" در 580 مدرسه پایتخت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات