باید در ترویج فرهنگ نماز نوآوری داشته باشیم/۶۰هزار نماز

وزیرآموزش و پرورش با بیان این كه اقدامات آموزش و پرورش زمینه ساز اقامه نماز است گفت: آن چیزی كه باعث ایجاد فرهنگ اقامه نماز جماعت در مدارس می شود اجرای سیاست مدرسه محوری می باشد كه باید تداوم داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر،‌ علی اصغر فانی در اولین جلسه فصلی ستاد اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش كه در ساختمان شهید رجایی و با حضور شورای معاونین و رئیس ستاد اقامه نماز كشور برگزار شد، اظهار كرد: برگزاری جلسات فصلی و اتخاذ تصمیمات شواریی می تواند برای گسترش فرهنگ نماز جماعت در مدارس و در كشور مفید باشد.

۶۰ هزار نماز جماعت رسمی در مدارس كشور برگزار می شود

وی با تقدیر از اقدامات ستاد اقامه نماز كشور با همت حجت الاسلام قرائتی، تصریح كرد: اعلام برگزاری بیش از ۶۰ هزار نماز جماعت رسمی در مدارس كشور نشان دهنده اهتمام آموزش و پرورش به فرهنگ توسعه نماز دركشور است.

عضو كابینه تدبیر و امید ادامه داد: اقدامات صورت گرفته در بحث توسعه نماز جماعت در مدارس تا زمانی كه در سطح دانش و بینش باقی بماند و موجب رفتار سازی مناسب و اجرای اقامه نماز نشود قطعا ناقص است و این نشان می دهد اقامه نمازجماعت در مدارس كار بسیار سختی است و باید تلاش كنیم و  روش های غیرمستقیم در كنار روش های مستقیم این فرهنگ را در بین دانش آموزان و فرهنگیان توسعه دهیم.

فانی اجرای زنگ نماز، پیش بینی ساخت نمازخانه در مدارس و آموزش های طرح مبین را زمینه ساز اقامه نماز عنوان كرد و گفت: اجرای طرح مدرسه محوری می تواند فرهنگ اقامه نماز جماعت در مدارس را نهادینه كند و این موضوع از ابتدای دولت یازدهم در برنامه های آموزش و پرورش در دستور كار قرار گرفته است كه در آن می توان از وجود نیروهای شاخص و مورد اعتماد دانش آموزان مانند دبیران علوم پایه و تربیت بدنی برای تشویق و جذب بیشتر دانش آموزان به نماز جماعت بهره برد.

وی درخصوص بازنشستگی نیروهای بخش نماز در ادارات آموزش و پرورش، تصریح كرد: آموزش و پرورش همواره برای جایگزینی نیروها برنامه داشته و دارد و در ارزیابی سالانه مدیران و معلمان به این مهم توجه شده است تا فرهنگیان فعال درحوزه اقامه نماز مورد تقدیر قرار گیرند.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: برخی روش ها دیگر در جذب دانش آموزان به نماز جماعت پاسخگو نیست و باید ترویج فرهنگ نماز نوآوری داشته باشیم كه حضور فضای مجازی اگر با دقت و ظرافت خاصی خودش پیگیری شود می تواند منشا اثر باشد.

فانی ادامه داد: اگر اعلام می شود كه در بیش از ۵۰ هزار مدرسه نماز جماعت داریم برخی رسانه ها نباید این طور برداشت كنند كه در نیمی از مدارس نماز جماعت برپا نمی شود بلكه باید این موضوع را بدانند كه قریب به ۴۰ هزار مدرسه در كشور با جمعیتی كمتر از ۵۰ دانش آموز و بعضا كمتر از ۱۰ دانش آموز و در برخی موارد حتی یک دانش آموز است و در این مدارس امكان اجرای نماز جماعت میسر نیست. ‌

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باید در ترویج فرهنگ نماز نوآوری داشته باشیم/۶۰هزار نماز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات