لزوم همکاری میراث فرهنگی و آموزش و پرورش برای ارتقا جایگاه استان

به گزارش خبرنگار مهر، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ظهر یکشنبه در دیدار با مدیر کل آموزش و پرورش استان به منظور ارتقا همکاری ها در سه حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

لزوم همکاری میراث فرهنگی و آموزش و پرورش برای ارتقا جایگاه میراث فرهنگی استان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در این دیدار با تاکید بر لزوم همکاری و همراهی نهادهای استان با یکدیگر در جهت هم افزایی و توسعه گفت: در سایه همکاری های متقابل و با هم افزایی می توانیم شاهد انجام کارهای ارزشمند و شاخصی باشیم.

مرتضی آبدار با اشاره به نقش و اهمیت آموزش و پرورش در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تاکید کرد: در زمینه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جهت رسیدن استان به جایگاه مطلوب باید از ظرفیت آموزش و پرورش استفاده کرد.

وی ثبت آثار ملموس و ناملموس موجود در زمینه کاری آموزش و پرورش در راستای حفظ و صیانت از بافت تاریخی و فرهنگی، را از مهمترین زمینه های همکاری دو طرف در  در حوزه میراث فرهنگی برشمرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خاطر نشان شد: ترویج رویکرد فعالیت دانش آموزان در رشته های هنری دستی و گسترش همکاری های گذشته و تعامل به منظور آمادگی برای تبریز ۲۰۱۸ نیز از زمینه های همکاری هستند که می توان با همراهی آموزش و پرورش در حوزه های صنایع دستی و گردشکری نسبت به آنها اقدام کرد.

آموزش و پرورش بستر مناسبی برای فرهنگ سازی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

مدیرکل آموزش و پرورش اذربایجان شرقی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور آبدار در سمت مدیرکل میراث فرهنگی استان و با اشاره به وجود همکاری های تنگاتنگ صورت گرفته تا کنون فی ما بین دو اداره کل وجود ۷۰۰ هزار دانش آموز و ۵۵ هزار معلم و پنج هزار و ۵۰۰ مدرسه در استان را ظرفیت بسیار خوبی برای تبلیغات در حوزه گردشگری عنوان کرد.

جعفر پاشایی در ادامه با اشاره به دامنه نفوذ و تاثیر آموزش و پرورش بر حوزه هایی مانند میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی باید وارد خانه های مردم شود تا توسعه یابد چرا که عمده ترین مساله در این سه حوزه فرهنگ سازی است و آموزش و پرورش بستر بسیار مناسبی برای این فرهنگ سازی است.

مدیرکل آموزش و پرورش اذربایجان شرقی در پایان خاطر نشان شد: برای تعامل سازنده با اداره کل میراث فرهنگی استان آمادگی داریم تا از پتانسیل کمی و کیفی موجود در مجموعه آموزش و پرورش برای ایجاد بستر مناسب رشد و توسعه گردشگری و سایر حوزه ها گام برداریم.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لزوم همکاری میراث فرهنگی و آموزش و پرورش برای ارتقا جایگاه استان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات