۲۳ میلیارد تومان برای حوزه ترویج کشاورزی تخصیص یافت

به گزارش خبرنگار مهر، علی اسدالله پور ظهر یکشنبه در جلسه شورای ترویج منطقه یک کشور اظهار داشت: حرکت به سمت کشاورزی دانش‌بنیان، برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای ترویج نیاز دارد.

اسدالله پور یکی از مشکلات نظام ترویج در کشاورزی کشورهای درحال‌توسعه را عدم وجود برنامه‌ریزی  در سازمان و عرصه‌های کشاورزی برشمرد.

معاون مدیرکل دفتر ترویج کشاورزی و منابع طبیعی اظهار داشت: سه‌گام که کشورهای درحال‌توسعه باید توجه داشته باشند شامل داشتن یک سیاست کلی در سطح کلان، حمایت سیاسی از منابع اعتباری و اجرای برنامه ساختاری در کشور است.

اسدالله پور به‌کارگیری کارشناسان دانشگاهی و نخبگان را برای تدوین اجرای طرح جامع ترویج از سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌های جهاد عنوان کرد.

وی تصریح کرد: طرح ترویج دارای سه سطح سیاست‌گذاری، مدیریت صحیح تشکیلاتی و عملیات ترویج کشاورزی است که تأمین و ترویج مراکز از اولویت‌های مهم این طرح است.

وی مدیرت دانش و پهنه‌بندی را از موارد مهم دیگر ترویج برشمرد و افزود: یکی از اهداف محوری ترویج، ظرفیت‌سازی پهنه و بعدازآن هم‌نهاد سازی است که باید از توان همه نهادها دولتی و غیردولتی در این زمینه استفاده شود.

این مقام مسئول یادآور شد: در سال جاری بر روی پایدار کردن منابع اعتباری تأکید شده است و در همین زمینه ۲۳ میلیارد تومان درزمینهٔ ترویج و ۷۸ میلیارد تومان هم در بحث تملک در نظر گرفته‌شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۲۳ میلیارد تومان برای حوزه ترویج کشاورزی تخصیص یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات