نیروی انتظامی قزوین با هنجارشکنان ماه مبارک رمضان برخورد می کند

سردار مهدی محمودی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خدمات رسانی در پلیس تعطیلی بردار نیست و پلیس همیشه درخدمت مردم مومن و با ایمان استان است و برقراری نظم و امنیت در تمام نقاط استان در دستور کار قرار دارد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در ماه مبارک رمضان پلیس بصورت جدی با راه‌اندازی گشت‌های ویژه برخورد با هنجارشکنانی که در ملا عام به خصوص در تفرجگاه، بوستان‌ها تظاهر به روزه‌خواری کنند و یا هر عمل دیگری مانند بدحجابی و یا خوردن و آشامیدن که هنجارشکنی محسوب می شود به طور جدی برخوردخواهد شد.

فرمانده انتظامی استان افزود: برای برقراری امنیت روانی روزه‌داران با تخلفات رانندگان برابر قانون بشدت برخورد خواهد شد و کسانی‌که خودرو را برای خود حریم دانسته و نسبت به شکستن حرمت ماه رمضان اقدام کنند خودرو توقیف خواهد شد.

سردار محمودی اضافه کرد: پلیس در این ماه تمام تلاش خود را خواهد کرد تا همه مردم احساس امنیت روانی بیشتری داشته باشند و برای برقراری امنیت روانی روزه‌داران با تخلفات رانندگان برابر قانون بشدت برخورد و کسانی‌که خودرو را برای خود حریم دانسته و نسبت به شکستن حرمت ماه رمضان اقدام کنند خودرو توقیف خواهد شد.

وی بیان کرد: همه مراکز پذیرایی اعم از غذاخوری ها، چلوکبابی ها، پیتزا فروشی ها، آبمیوه و بستنی فروشی ها، قهوه سراها، ساندویچی ها، قهوه خانه ها و غذاهای تلفنی از زمان سحر تا افطار تعطیل بوده و حق هیچگونه فعالیتی را ندارند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: غذاخوری های موجود در ترمینال‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن، یا بین راهی که اماکن به آنان برای سرویس دهی به مردم مجوز داده است باید پوشش لازم برای استتار ودیده نشدن داخل رستوران را اتخاذ کنند.

وی یادآور شد: در راستای حفظ ارزشهای اسلامی با آن تعدادی از افرادی که قصد هنجارشکنی داشته و در صدد آلوده نمودن جامعه صنفی هستند، در صورت مشاهده هر گونه تخلف و تظاهر به روه خواری در واحد صنفی ضمن معرفی فرد خاطی به مقام قضایی نسبت به تعطیلی و پلمب محل برابر مفاد قانون نظام صنفی اقدام خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان گفت: غذاخوری های بین راهی برای فعالیت در ماه رمضان ملزم به اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان و تأئید نهایی اداره نظارت بر اماکن عمومی بوده، در غیر اینصورت از فعالیت آنها جلوگیری و نسبت به معرفی مدیر واحد صنفی متخلف به مقام قضایی و پلمب محل اقدام خواهد شد.

سردار محمودی با اشاره به اینکه مراکز پذیرایی فاقد مجوز از اذان صبح تا اذان مغرب اجازه فعالیت نداشته و در صورت مشاهده برابر ضوابط و مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد بیان داشت: افرادی که بنا به دلایلی از جمله بیماری، مسافرت و ... قادر به روزه گرفتن نیستتد، با رعایت شئون ماه مبارک رمضان از خوردن و آشامیدن در ملاءعام خودداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه شرکتهای مسافر بری و رانندگان شاغل، تحت هیچ شرایطی حق تظاهر به روزه خواری نداشته و با فرد متخلف برابر قانون برخورد خواهد شد گفت: تمامی رانندگان و سرنشینان وسائل نقلیه اعم از عمومی و شخصی موظف به رعایت حرمت ماه مبارک رمضان بوده و از هرگونه تظاهر به روزه خواری، ایجاد آلودگی صوتی و اعمال منافی شئونات مکتبی اجتناب کنند.

سردار محمودی در پایان عنوان کرد: نیروی انتظامی در زمان افطار و شب‌های قدر که حضور و تردد مردم عزیز تراکم بیشتری دارد، تلاش می‌کند با حضور مأموران خود رفت و آمد را تسهیل و امنیت را ارتقاء بخشد و البته همکاری مردم عزیز و روزه داران محترم بسیار راهگشا خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نیروی انتظامی قزوین با هنجارشکنان ماه مبارک رمضان برخورد می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات