عمل سزارین در بیمارستان‌های مشهد 11 درصد کاهش یافت

سزارین رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: زایمان طبیعی ۱۰۰درصد رایگان شده و سزارین ۱۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، مصطفی محرابی‌بهار در نشست شورای هماهنگی منطقه 9 دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: 400 میلیارد تومان از بیماران طلب داشتیم که این رقم به 620 میلیارد تومان رسیده است، البته شاید واقعاً بدهکاری این قدر نباشد اما گاه دارو و تجهیزات نداریم و نه می‌توانیم از بیمار هزینه را دریافت کنیم، بیمه هم که بودجه ندارد، اگر در این زمینه کاری نکنند نمی‌توانیم پاسخگوی بیماران باشیم.

وی افزود: بارها بیان شده اگر کسی مریض شد نباید جز بیماری دغدغه دیگری داشته باشد. ولی در حوزه سلامت این شعار دست نیافتنی است البته امروز تا حد زیادی انجام شده، دولت سلامت را بارها جزو برنامه‌های مهم کشور اعلام کرده و وزارت بهداشت نیز توجه ویژه‌ای به حوزه سلامت دارد.

محرابی‌بهار تصریح کرد: امروز حفاظت خوبی از نظر مالی از مردم شده به طوری که پرداختی در شهرها زیر 7 درصد و روستایی زیر 4 درصد پرداخت می‌کنند در بیمه سلامت از طرفی سرگردانی بیماران کاهش یافته هر چند به صفر نرسیده اما کاهش پیدا کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: خوشبختانه امروز دسترسی مردم به پزشکان بیشتر شده و به نوعی عدالت افزایش پیدا کرده است به طوری که در گذشته پزشکان تنها 13روز در ماه حضور داشتند اما امروز به طور 24ساعتی حضور دارند و هیچ مرکزی بدون پزشک نداریم.

وی بیان کرد:  زایمان طبیعی صددرصد رایگان شده و سزارین 11درصد کاهش یافته و در حوزه بهداشت کار خوبی انجام شده و سال گذشته جشن تکلیف حوزه بهداشت را نیز برگزار کردیم.

محرابی‌مهر با بیان اینکه امسال سال آموزش و پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی مطرح است افزود: سال گذشته بسته درمان و بهداشت اجرا شد البته هنوز جای کار دارد اما با توجه به اینکه بحث آموزش وپژوهش نیز بسیار مهم و ضروری است بنابراین این موضوع را امسال به طور جدی پیگیری می‌کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اگربه طور حاد به داد مشکلات حوزه سلامت و نظام تحول نرسیم، بیمارستان‌ها نمی‌توانند پاسخگو باشند. برای طرحی که تلاش و زحمات زیادی کشیده شده مناسب نیست که با چنین مشکلاتی روبه رو شود و باید هر چه زودتر شرایطی فراهم شود که بیمار دغدغه‌ای جز بیماری نداشته باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عمل سزارین در بیمارستان‌های مشهد 11 درصد کاهش یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات