برطرف کردن نیازهای بهداشتی و درمانی مردم در اولویت وظایف دولت است

خدمتگزار استاندار خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه تأمین سلامت و برطرف کردن نیازهای بهداشتی و درمانی مردم از مهم‌ترین وظایف دولت و حاکمیت است گفت: تاکنون خدمات و اقدامات بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، وجه الله خدمتگزار ظهر امروز در جلسه نشست شورای هماهنگی منطقه 9 دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اظهار داشت: تأمین سلامت و برطرف کردن نیازهای بهداشتی و درمانی مردم از مهم‌ترین وظایف دولت و حاکمیت است که تاکنون خدمات و اقدامات بسیار خوبی نیز در این زمینه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه نیازهای بسیار زیادی در این زمینه در بخش‌های مختلف وجود دارد گفت: با وجود اقدامات صورت گرفته، هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب و مناسب فاصله زیادی داریم.

استاندار خراسان جنوبی به فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند: "بیماران به جز درد بیماری مشکل دیگری نباید داشته باشند" اشاره کرد و افزود: این فرمایش وظیفه همه ما را به عنوان مسئولین امر سنگین تر از قبل می‌کند از این رو همه باید تلاش کنیم تا به هر طریق ممکن این فرمایش گهربار رهبر معظم انقلاب شکل اجرایی و عملیاتی به خود بگیرد و در عمل منجر به حل مشکلات موجود در این زمینه شود.

خدمتگزار با بیان اینکه در چند سال اخیر خدمات و اقدامات بسیار خوبی در زمینه‌های بیمه ای و ارائه خدمات پزشکی از سوی دولت تدبیر و امید به انجام رسیده است گفت: با وجود این اقدامات هنوز مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که باید برای رفع آنها چاره‌اندیشی لازم و مناسب صورت گیرد.

وی به جایگاه بهداشت و درمان در نظام اداری و قانونی کشور اشاره کرد و ادامه داد: هم در برنامه سالانه و هم در برنامه پنج ساله توسعه و برنامه چشم‌انداز بیست ساله توسعه کشور موضوع بهداشت و درمان به عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها و دستور کارهای حاکمیت و دولت مورد توجه قرار گرفته است.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته از سوی متولیان امر ایران اسلامی در حال حاضر به عنوان کشوری امن و مطمئن در دنیا مورد توجه قرار دارد.

وی ادامه داد: در حوزه تأمین سلامت مردم نیز دستگاه‌های متولی و مسئولین دست‌اندرکار باید با نیازسنجی مناسب ضمن احصا مشکلات و نیازمندی‌ها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود را شناسایی و بر اساس یک ملاک مشخص آنها را در نقاط مختلف توزیع کنند تا عدالت در این زمینه رعایت شود.

خدمتگزار ایجاد و تقویت باور و اعتماد بین بیماران و پزشکان را مورد تأکید قرار داد و افزود: باید تلاش کنیم تا این اعتماد هر روز نسبت به روز قبل تقویت شده و به عنوان یک سرمایه مهم مورد تاکید و توجه از سوی پزشکان و کادر درمانی در حوزه‌های مختلف قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در صورت نبود اعتماد بین بیماران و پزشکان تلاش کادر درمانی به جایی نخواهد رسید افزود: افراد از روز تولد تا زمان مرگ به طور مستقیم و غیرمستقیم با فعالان حوزه بهداشت و درمان سر و کار داشته و به نوعی به آنها نیازمند هستند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه حیات و ممات افراد به دست پزشکان و تلاشگران این حوزه مهم و مقدس است گفت: این امر بیانگر اهمیت و جایگاه بالای موضوع بهداشت و درمان در زندگی‌های فردی و اجتماعی مردم است.

خدمتگزار خاطرنشان کرد: با اقداماتی که صورت گرفت کارگروه بیماران خاص را به منظور بررسی دقیق و کارشناسی مشکلات بیماران خاص در استان تشکیل دادیم که امید است بتوان در این زمینه نیز گام‌های جدی‌تری نسبت به قبل برداشت.

وی با بیان اینکه در کنار بیماران، پزشکان و سایر عوامل دخیل در این زمینه نیز نباید نگران تامین منابع مالی و اعتباری و نیز تجهیزات و ملزومات مورد نیاز باشند گفت: باید تدابیری اندیشیده شود تا ضمن استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در این بخش، بیمه‌های مختلف نگران تامین منابع مالی و پزشکان نیز نگران تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی نباشند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه تنها دغدغه پزشکان و فعالان این حوزه باید تامین سلامتی مردم باشد گفت: برای رسیدن به این نقطه مطلوب همه عوامل و دست‌اندرکاران باید به عنوان یدی واحد تلاشی گروهی داشته باشند.

خدمتگزار به نام‌گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" اشاره کرد و ادامه داد: متولیان امر در زمینه بهداشت و درمان نیز باید با شناسایی ماموریت‌ها و وظایف خود در این زمینه تلاش کنند تا فرمایش مقام معظم رهبری در این زمینه نیز به بهترین شکل ممکن شکل اجرایی شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برطرف کردن نیازهای بهداشتی و درمانی مردم در اولویت وظایف دولت است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات