25 هزار تن گندم در استان قم خرید تضمینی می‌شود

برداشت گندم کهگیلویه6 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: با توجه به اینکه امسال حدود ۶ هزار و ۲۰۰ هکتار سطح زیر کشت گندم آبی و ۱۰۰۰ هکتار سطح زیر کشت گندم دیم در استان قم داریم، حدود ۲۵ هزار تن خرید تضمینی گندم خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، به‌نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، محمدرضا طلایی اظهار داشت: امسال در راستای تغییر الگوی کشت، حدود 17 درصد از سطح زیر کشت گندم را در استان قم کاهش دادیم که بیشتر مربوط به اراضی کم بازده‌ای بود که عملکرد پائینی داشتند.

وی با تأکید بر اینکه امسال با توجه به شرایط اقلیمی خوبی که در استان حاکم بود وضعیت مزارع بسیار خوب بود، افزود: همکاری کشاورزان با مروّجان سازمان جهاد کشاورزی، استفاده از بذر مناسب، مبارزه با علف هرز، آبیاری با تیپ و غیره سبب شد که بیش از یک‌تن افزایش عملکرد در سطح مزارع گندم در استان قم داشته باشیم.

طلایی خاطرنشان کرد: سطح زیر کشت گندم در استان قم نسبت به‌کل کشور، سطح کمتری است ولی میانگین برداشت در استان قم از میانگین برداشت کشوری حدود 20 درصد بالاتر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان عمده کشت گندم را در بخش جعفرآباد و جاده تهران اعلام کرد و افزود: از حدود 10 روز گذشته برداشت گندم در استان قم آغاز و تا امروز بیش از 7 هزار تن گندم تحویل‌شده و تا 25 روز آینده مزارع آبی استان کاملاً برداشت می‌شوند.

وی با اشاره به خرید تضمینی گندم خاطرنشان کرد: امسال خرید گندم به قیمت 1260 تومان اعلام‌شده که توسط شرکت غله خریداری و وجه آن نیز توسط بانک کشاورزی نقداً پرداخت می‌شود.

طلایی تصریح کرد: کیفیت گندم امسال قم نسبت به سال‌های گذشته بسیار بالاتر است که دلیل آن رعایت مباحث فنی و ترویجی مناسب و شرایط اقلیمی و بارندگی‌های خوبی است که در فروردین و اردیبهشت‌ماه در استان قم انجام شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «25 هزار تن گندم در استان قم خرید تضمینی می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات