پرداختن به سلامت اقتصادی در دستور کار مسئولان خراسان جنوبی قرار گیرد

لطفیان مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه باید پرداختن به سلامت اقتصادی در دستور کار مسئولان خراسان جنوبی قرار گیرد گفت: امروز هر چه در مباحث اقتصادی و سیاسی پیشرفت داریم منشا گرفته از زحمات امام خمینی (ره) است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان ظهر امروز در نخستین همایش استانی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خراسان جنوبی اظهار داشت: امروز هر چه در مباحث اقتصادی و سیاسی پیشرفت داریم منشأ گرفته از زحمات امام خمینی (ره) است.

وی با بیان اینکه امسال را رهبری سال "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" نام‌گذاری کردند و ما باور داریم که اقتصاد مقاومتی نیازمند اقدام، عمل و توجیه است افزود: نگاه‌هایمان به اقتصاد نگاه متعالی بوده و نگاه اقتصادستیزی ندارد و بحث حرمتی که برای مومن قرار دارد در کنار عقل و سایر مباحث است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه تدبیر، مصلحت عقل و مصلحت دین در همه معارف دین وجود دارد افزود: حضرت علی(ع) از ثروتمندترین افراد است که بعد ازدواج با حضرت فاطمه(س) خدا به او ثروت داد که صدقه همه بنی‌هاشم را داد.

لطفیان با بیان اینکه در اسلام در زمینه کم فروشی حدیث داریم اظهار داشت: کم فروشی که در جامعه می‌شود در حوزه قاچاق باید در مبحث تلطیف بیان شود و ماه رمضان ماه بهار قرآن است و ماموریت ما تبیین موارد اخلاقی و اقتصادی است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه سلامت اقتصادی باید به آن زیاد پرداخته شود گفت: زیرا اگر اقتصاد جامعه سالم باشد جامعه به سمت خیر حرکت می‌کند.

لطفیان با بیان اینکه مصداق قاچاق باید برای مردم به خوبی مطرح و تبیین شود افزود: در خصوص مفهوم عدم استفاده از کالای قاچاق از موارد قرآنی می‌توانیم استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه قرآن با بیان توصیه‌های اقتصادی سخن از مفسدان را بیان کرده است اظهار داشت: اینکه یک روحانی و طلبه ماموریت دارد که با ریشه‌کن کردن طغیان مبارزه کند از مسیر طغیان می‌توانیم در خصوص اقتصاد مقاومتی را بحث کنیم.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه نباید از مطرح کردن مباحث اقتصادی خجالت بکشیم گفت: تاکنون طاغوت سیاسی را قلع و قم کرده اما طاغوت اقتصادی را اگر قلع و قم کنیم افرادی هستند که اخلال در جامعه را در دستور کار خود داشته که وظیفه ما مبارزه با طاغوت اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است.

لطفیان با بیان اینکه با پدیده کمبود اقلام خوراکی در ماه رمضان نباید مواجه باشیم زیرا در این ماه مبارک نباید شاهد کمبود اقلام باشیم افزود: مردم را می‌توانیم اصلاح کرده اما سیستم هم دچار مشکل است که دولت و نظام باید سیستم را درست کند و سیستمی که در ماه مبارک رمضان خرما 70 درصد افزایش قیمت پیدا می‌کند و در جامعه اسلامی نباید اقلام مصرفی و نیاز مردم روز به روز دچار نوسان قیمت باشد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه ما تنها به دنبال آمار ورود کالای قاچاق استان نبوده بلکه در نگاه فقهی کار قاچاق مقدمه کار حرام می‌شود تصریح کرد: امروز قاچاق گریبانگیر جامعه شده و به عنوان بحث فقهی باید به آن پرداخته شود.

لطفیان با بیان اینکه ما علما از آتش‌افروزی فرهنگی نگرانی داریم تأکید کرد: جلوی آتش‌افروزی اقتصادی را می‌توان گرفت اما جلوی آتش‌افروزی فرهنگی را به سختی می‌توان گرفت.

وی افزود: باید مبارزه فرهنگی در جامعه درمان کرده تا حلال‌خواری وارد جامعه شود و استفاده از کالای تولید داخل وظیفه همه ما است اما متاسفانه افراد در تبلیغات استفاده از کالاهای برند را تبیین می‌کنند که این کالاها آثار و ضرر زیادی دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرداختن به سلامت اقتصادی در دستور کار مسئولان خراسان جنوبی قرار گیرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات